پرونده کدخبر: 235773 ارسال پرینت 199

رکنا: مردان مسلح سه شنبه شب با حمله به زندانی در استان 'کوتاباتو شمالی' فیلیپین پس از یکساعت درگیری با نگهبانان، 158 زندانی را فراری دادند.

'پیتر بونگات' سرپرست زندان Prison های این استان فیلیپین روز جهارشنبه گفت که این حمله با قطع برق و ایجاد تاریکی آغاز شد و پس از آن شلیک های زیادی به سوی ساختمان ها که در داخل محوطه محافظت شده قرار داشتند، انجام شد.

وی با این عنوان که از یکی از زیردستانش در این حادثه Incident جان خود را از دست داده است، این حمله افراد مسلح را 'یک حمله برنامه ریزی شده برای آزادی Freedom زندانیان مشخص' دانست.

این زندان که از آن به عنوان زندان منطقه ای 'کوتاباتو' نیز نام برده می شود در شهر 'کایداپاوان' در نزدیکی دفتر پلیس Police استان 'کوتاباتو شمالی'واقع است.

به نوشته تارنمای 'فیل استار'، منابع اطلاعاتی ارتش فیلیپین براساس مستنداتی مدعی شدند جنگجویان جبهه آزایبخش اسلامی بانگسامورو این حمله را انجام داده اند.

براساس این گزارش، سه متهم به بمب گذاری در فیلیپین از اعضای این گروه بوده و در این زندان نگهداری می شدند.

به رغم ادعای ارتش فیلیپین، 'ابو میسری ماما' سخنگوی جبهه آزایبخش اسلامی بانگسامورو هرگونه دخالت در حمله به این زندان را رد کرد.

وی تاکید کرد حتی نفر از اعضای این گروه در حمله دست نداشته است.

براساس این گزارش، ده ها نفر از زندانیان این زندان در مجموعه عملیات مبارزه با مواد مخدر Drugs در اواخر سال 2015 میلادی بازداشت شده بودند.

'پیتر بونگات' سرپرست زندان های استان 'کوتاباتو شمالی' فیلیپین اعلام کرد که عاملان حمله به این زندان به طور هدفمند دو سلول را که بازداشت شدگان حرفه ای در آنها نگهداری می شدند، مورد حمله قرار دادند.

فیلیپین حدود 10 سال پیش نیز شاهد حادثه ای مشابه بود. این فرار Escape 10 سال پیش تنها 40 نفر از زندانیان فرار کردند که سه نفر از آنها در بمب گذاری های استانی نقش داشتند.

چهار سال پس از این حادثه، حمله مشابه دیگری رخ داد که برخی متهمان به فعالیت های تروریستی و بمب گذاری موفق به فرار از زندانی Prisoner در این کشور شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر