پرونده کدخبر: 230939 ارسال پرینت 37

رکنا: رضایت خانواده مقتول و اولیای دم، یک قاتل محکوم به اعدام در شهرستان بندرعباس پس از 22 سال حبس از چوبه دار رهایی یافت.

با رضایت خانواده مقتول و اولیای دم، یک قاتل The Murderer محکوم به اعدام execution در شهرستان بندرعباس پس از 22 سال حبس از چوبه دار رهایی یافت.

حجت الاسلام و المسلمین اکبری رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: این حکم قرار بود صبح روز پنجشنبه چهارم آذر ماه 1395 در زندان Prison مرکزی بندرعباس اجرا شود که خانواده مقتول تا آخرین لحظات اصرار بر اجرای حکم مذکور داشته اند که با تلاش مسؤولان قضایی استان و با استناد به عفو و رأفت اسلامی رضایت خود را اعلام کردند.

وی افزود: با توجه به اینکه زندانی Prisoner ن-ع به اتهام ارتکاب دو فقره قتل Murder عمدی مرحوم ح-پ و مرحومه ز-ع به موجب دادنامه صادره از شعبه دوم دادگاه عمومی شهرستان بندرلنگه به قصاص نفس از طریق چوبه دار محکوم شده بود و حکم صادره پس از سیر مراحل و تشریفات قانونی از سوی شعبه پانزدهم دیوان عالی کشور تأیید گردیده است؛ درنتیجه تمامی تشریفات برای اجرای حکم مذکور در محل زندان مرکزی بندرعباس آماده شد که خانواده مقتول تا آخرین لحظات و در آستانه اجرای حکم و پای چوبه دار ،اصرار بر اجرای حکم قصاص داشته اند اما سرانجام با تلاش مسئولان قضایی و میانجیگری معتمدین محلی ،رضایت خود را جهت بخشش قاتل اعلام کردند.

مقتولان ح-پ و ز-ع در جریان توطئه و انتقامگیری خونین قاتلان مسلح در تاریخ یازدهم بهمن ماه سال 1373 در شهرستان پارسیان به قتل رسیده‌ بودند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر