پرونده کدخبر: 230294 ارسال پرینت 330

رکنا: اعضای بدن دختر دانشجوی 19ساله که در تصادف مرگ مغزی شده بود،در آستانه اربعین به پنج بیمار زندگی بخشید.

فائزه علیپور‌مهابادی بعد از ظهر بیست و دوم آبان امسال همراه مادرش به آموزشگاه راهنمایی و رانندگی رفت تا دوره آموزش خود را طی کند.

بعد از کلاس همراه مادرش راهی خانه شدند که هنگام عبور از خیابان راننده خودروی پژو 405 با فائزه تصادف Crash کرد. راننده به جای کمک به دختر جوان از صحنه تصادف فرار Escape کرد. دختر جوان نیز غرق در خون کف خیابان افتاد.

مادرش با فریاد و التماس از رهگذران و رانندگان عبوری می‌خواست تا او را به بیمارستان برسانند. اما آنها با دیدن صحنه تصادف و گریه‌های این مادر، به جای کمک به آنها، بی‌تفاوت از کنارشان عبور می‌کردند. انگار وجدان آدم‌ها در آن لحظه که فائزه با مرگ دست و پنجه‌نرم می‌کرد، یخ زده بود. سرانجام آمبولانسی از راه رسید و دختر مصدوم را به بیمارستان شهید مدنی کرج منتقل کرد.

تلاش پزشکان برای نجات دختر جوان آغاز شد. اما بعداز چند روز پزشکان نظر دادند دختر دانشجو مرگ مغزی شده و بهتراست اعضای بدنش به بیماران نیازمند اهدا شود. والدین دختر 19 ساله زمانی که آخرین بارقه‌های امیدشان برای بازگشت فائزه به زندگی خاموش شد، تصمیم مهم خود را گرفتند و برگه‌های رضایتنامه را امضا کردند تا اعضای بدن او اهدا شود. آنها نمی‌خواستند خانواده‌های دیگری در غم از دست دادن فرزند یا پدر و مادر خود داغدار شوند.

به این ترتیب پیکر فائزه 19 ساله از بیمارستان شهید مدنی کرج به بیمارستان سینا تهران منتقل و قلب، کبد و دو کلیه و پانکراس این دختر دانشجو در آستانه اربعین به پنج بیمار پیوند زده شد.

در جریان تصادف مرگبار این دختر دانشجو، راننده فراری که از صحنه حادثه Incident گریخته بود توسط ماموران کلانتری 17 مهرویلای کرج بازداشت و خودروی وی به پارکینگ پلیس Police منتقل شد.

علی علیپورمهابادی که معلم بازنشسته است، درباره تصمیم بزرگی که گرفت، به جام‌جم گفت: دخترم فائزه دانشجوی نرم‌افزار و اولین فرزندم بود. روز اول هوشیاری‌اش به شماره 6 رسید که امیدمان برای زنده ماندن او بیشتر شد. اما روز بعد میزان هوشیاری‌اش یکباره پایین آمد و پزشکان گفتند او مرگ مغزی شده است.

وی افزود: همانجا بود که تصمیم به اهدای اعضای بدن دخترم گرفتیم. نمی‌خواستم امید خانواده دیگری مثل ما به یاس تبدیل شود. خودم پیش از این کارت اهدای عضو گرفته بودم و با شرایط اهدا آشنایی داشتم. دخترم فائزه یک روز به من گفت می‌خواهم اگر حادثه‌ای برایم رخ داد، اعضای بدنم را اهدا کنم. به او گفتم تو هنوز جوانی و سال‌ها باید زندگی کنی.

پدر داغدیده گفت: دخترم 19 سال از بهار زندگی‌اش می‌گذشت. وقتی یاد آن روز و حرف‌های دخترم افتادم، ماجرای اهدای عضو را با همسرم در میان گذاشتم که او هم موافقت کرد. ما برای رضای خدا و شادی روح دخترم در آستانه اربعین اعضای بدنش را اهدا کردیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

اخبار زیر را از دست ندهید:

اقدام زشت با یک دختر در حیات خلوت + عکس متهم

باردار شدن دختر 14 ساله با آزار و اذیت پدر و پسر پولدار

دختر را به انباری تعویض روغنی برده بود و ... / چاره جز تلافی با دوستم نداشتم + عکس

15 سال زندان برای مرد افغانی که از شکنجه کودک ربوده شده تهرانی عکس گرفته بود+ تصاویر

اقدام کثیف 3 جوان با مشتریان در استخر لواسان + اعتراف و عکس متهمان

 

جزئیات تازه درباره درگذشت خواننده سرشناس پاپ +عکس

صف طولانی هواداران برای دیدن سوپراستار مشهور سینما +تصاویر

بازیگر زن مشهور ایرانی به چالش "چهره بدون عمل زیبایی" پیوست! +عکس

 اخبار مرتبط

ارسال نظر