پیداشدن لاکپشت زردرنگ کمیاب در هند!
حجم ویدیو: 3.11M | مدت زمان ویدیو: 00:00:25

به گزارش رکنا،تعداد گونه‌های جانوری بر روی زمین آنقدر متنوع است که هیچ فردی نمی‌تواند امیدوار به دیدن تمامی آن‌ها باشد. طبق تخمین Bored panda اگر کسی بخواهد همه ۸ میلیون گونه جانوری را که روی سیاره ما و در زیر اقیانوس‌ها زندگی می‌کنند ببیند باید ۸ سال را صرف دیدن آن‌ها کند.

با این حال ما به لطف اینترنت اکنون به اندازه کافی خوش شانس هستیم تا از طریق آن عجیب‌ترین و نادرترین حیواناتی را که روی سیاره زمین زندگی می‌کنند تماشا کنیم، مانند لاکپشت نادری که به تازگی در یکی از مناطق هند پیدا شده است.

این توسط یک کشاورز محلی در روستایی در ایالت اودیشا هند پیدا شد. این کشاورز در مزرعه خود مشغول کار بود که این لاکپشت را پیدا کرد. او پس از پیدا کردن این لاکپشت با یک گروه از فعالان حقوق حیوانات تماس گرفت و آن‌ها را در جریان قرار داد. بنا به گزارش رسانه‌های محلی هند این موجود که یک لاکپشت بالغ است یک و نیم تا دو سال سن دارد. اداره حیات وحش محلی هند سرگرم تحقیقات بر روی این لاکپشت نادر است. «واردِن بهانومیترا»، یک فعال حیات وحش در این باره به ANI هند گفت: «لاک این لاکپشت و تمام بدنش زردرنگ است. این یک لاکپشت نادر است و من تاکنون نظیر آن را ندیده بودم.»

گفتنی است؛ این لاکپشت یکی از دو لاکپشت مبتلا به آلبینیسم (زالی) است که در هند پیدا شده است. رنگ پوست بدن افراد یا موجودات مبتلا به آلبینیسم به علت نوعی بیماری ژنتیکی به رنگ سفید یا زرد است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟