حجم ویدیو: 1.78M | مدت زمان ویدیو: 00:00:16

انتشار فیلمی جنجالی که ماموران پلیس منطقه «هامبرساید» انگلیس را هنگام کتک زدن یک فرد سیاهپوست مسلمان نشان می‌دهد، به آغاز تحقیقات درباره این حادثه منجر شد.

به نوشته پایگاه اینترنتی روزنامه «هال دیلی میل»، سازمان استاندارد‌های حرف‌های پلیس هامبرساید، تحقیقات را در خصوص رفتار خشونت آمیز شش افسر پلیس در این حادثه آغاز کرده است. تبعیض نژادی، کنترل نکردن خشم و نداشتن انعطاف و بردباری و بدنام کردن افراد از سوی ماموران پلیس اقداماتی است که میتواند نقض معیار‌های رفتار حرفه‌ای تعیین شده برای پلیس انگلیس در نظر گرفته شود.

«مَت بالدوین» سرپرست سازمان استاندارد‌های حرف‌های پلیس هامبرساید تأیید کرد که شش مأمور پلیس تا زمان مشخص شدن نتایج تحقیقات داخلی از کار تعلیق شده اند و افزود: «در پی تحقیقات داخلی توسط سازمان استاندارد‌های حرف‌های پلیس هامبرساید پرونده را به دفتر مستقل تحقیقات پلیس تحویل دادیم که از ما خواسته بودند تحقیقات را تحت نظارت آن‌ها ادامه دهیم».

گفتنی است در فیلمی که توسط یک رهگذر از این حادثه ضبط و سپس در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، مشخص است که چند افسر پلیس فردی را دوره کرده اند و بار‌ها به سر او ضربه میزنند. علت این حادثه هنوز مشخص نیست.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟