سوال جنجالی ساپینتو و سکوت معنادار سپاهان و فدراسیون/ آقایان! عدم روشنگری بر ابهامات می افزاید!

به گزارش گروه ورزشی رکنا، سرمربی استقلال در نشست خبری دیروز پیش از بازی تیمش برابر نساجی در جام حذفی، سوالی مطرح کرد و به صورت تلویحی خواهان پاسخگویی شد. اتفاقی که با گذشت یک روز هنوز نیفتاده است.

سرمربی پرتغالی آبی‌ها خطاب به هموطن و همتای خود در تیم سپاهان، گفت: مورایس باید توضیح می‌داد چرا بازیکنی که سه امتیاز را از ما گرفت (سیاوش یزدانی) هفته بعد به سپاهان رفت!

او گفت: «من رابطه خوبی با مورایس دارم. قبل از این موضوع، موضوع سیاوش یزدانی بود. من کمی ناراحت بودم که داخل و بیرون زمین چه اتفاقی افتاد. پس از آن دیگر صحبت نکردیم. انتظار داشتم طبق رسمی که در پرتغال داریم با من تماس می‌گرفت و توضیح می‌داد چه اتفاقی افتاد. تاکنون در فوتبال ندیده بودم بازیکنی آن اشتباه بزرگ را (برابر سپاهان) انجام دهد و هفته بعد به آن تیم برود! البته برای من خوب شد، چون تیم من پس از آن خوب شد. انتظار داشتم ژوزه با من تماس بگیرد، ولی این کار را نکرد. شاید یک روزی این کار را بکند و درباره این شرایط عجیب و غریب صحبت کند. او باید در این رابطه تحقیق می‌کرد، اما هر کسی مسئول رفتار خودش است. شاید او یک روزی به من توضیح بدهد. ما پس از این اتفاق صحبتی نکردیم و فکر کنم باید توضیح دهد چرا بازیکنی که سه امتیاز را در بازی با سپاهان از ما گرفت، هفته بعد به همان تیم رفت. من هیچ وقت بازیکنی از آن تیمی نمی‌آورم که بازیکنانش چنین کاری کرده باشد. من اینجوری هستم.»

این سوال و ابهام ریکاردو ساپینتو یک موضوع شخصی نیست. حتی منحصر به یک یا دو تیم نمی شود. این مساله ای بسیار مهم است که اگر در خصوص آن روشنگری نشود، نه تنها بر ابهامات می افزاید بلکه بیش از پیش هواداران را نسبت به فوتبال پاک و سالم دلسرد می کند.

در فوتبالی که صدور بیانیه و مصاحبه علیه فرد یا باشگاهی در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود و در همین لیگ تازه به اتمام رسیده بارها شاهد کشمکش های عجیب و تمام نشدنی بودیم، بدیهی است که انتظار داشته باشیم باشگاه سپاهان هرچه زودتر به این ابهام بزرگ پاسخ داد.

البته وظیفه ارکان فدراسیون چون کمیته اخلاق و کمیته انضباطی است که از کنار سوال مهم ساپینتو به سادگی عبور نکنند. مهدی تاج باید بدون در نظر گرفتن رابطه دوستانه اش با محمدرضا ساکت ، دستور پیگیری دقیق موضوع را بدهد و بدون هیچ کم و کاستی، روشنگری و شفاف سازی انجام شود. 

کدخبر: 895280
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟