در چه صورت با قلعه نویی به جام جهانی می رویم؟/ پاداش ها حق هیات رئیسه بود!

به گزارش رکنا، میرشاد ماجدی امروز در برنامه تلویزیونی «ورزشگاه» حاضر شد و به سوالات مختلف مجریان برنامه پاسخ داد.

او درباره انتخاب امیر قلعه نویی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران گفت: پس از دوره اول حضور قلعه‌نویی در تیم ملی، هنوز بحث تحریم‌ها وجود نداشت و می‌توانستیم از طریق مختلف پول را از طریق AFC و فیفا بگیریم. هر چه به سال ۲۰۲۳ نزدیک شدیم فرایند دریافت پول سخت‌تر شد و الان دیگر نزدیک به صفر شده است. نمی‌توانیم پول را به هیچ صورتی وارد کشور کنیم و یا انتقال بدهیم. مربیان زیادی به ایران آمدند و فدراسیون را دچار مشکل کردند. در جایی که ما پول نداریم و نمی‌توانیم انتقال پول داشته باشیم بهترین راه این است که شیوه را عوض کنیم. لذا از نظر من آقای قلعه نویی یکی از بهترین گزینه‌ها بوده است.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال یادآور شد: زمانی که قلعه نویی اولین بار در جام ملت‌های ۲۰۰۷ روی نیمکت تیم ملی نشست فقط سابقه باشگاهی داشت اما حالا تجربه مربیگری در تیم ملی ایران را دارد. فرایند مربیگری در تیم‌های ملی با روند نتیجه‌گیری در باشگاه‌ها کاملاً فرق می‌کند. قلعه نویی بهترین گزینه‌ای بود که هیأت رئیسه به آن رسید. امیدوارم همانطور که برای مربی خارجی انرژی و برنامه ریزی گذاشته می‌شود برای قلعه نویی هم گذاشته شود.نیاز به رنسانس در تیم ملی ایران داریم. جوانان خیلی خوبی در لیگ داریم. اگر نگاهمان ۲۰۲۶ است، باید در بحث ماموریت و رسیدن به اهداف همین مسیر را برویم. نظر شخصی ام این است که اگر می‌خواهیم در جام جهانی موفق باشیم باید یک روند را از همین الان استارت بزنیم.

ماجدی در خصوص اینکه گفته بود تا وقتی من هستم اسکوچیچ در تیم ملی است ولی با آمدن مهدی تاج، کارلوس کی روش به تیم ملی بازگشت گفت: در جلسه هیئت رئیسه اعلام کردم که قرارداد کی‌روش را امضا نمی‌کنم و زودتر از موعد آن نشست را ترک کردم و امضای من پای آن مصوبه نبود. اگر می ماندم با اسکوچیچ به جام‌جهانی می‌رفتیم. دیگر مثل قدیم نیست که تیم ملی را ۳ ماه به اردو ببرید. شما سه فیفا دی دارید و باید در این مدت تیم ملی را آماده کنید.

ماجدی درباره چالش اصلی امیر قلعه نویی در جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا گفت: در اینکه در جام ملت‌های آسیا مخصوصاً در سال ۲۰۲۳ مجهز می‌آیند شکی نیست. عربستان آرژانتین را می‌برد و ژاپن هم آلمان را شکست می‌دهد. عمان هم خیلی پیشرفت کرده است. سرمربی تیم ملی ایران هماهنگ کننده و تنظیم کننده بین بازیکنان است. در لیگی که من دارم نگاه می‌کنم بازیکنان جوانی را می‌بینیم که حضورشان در تیم ملی الزامی است.

وی درباره انتظارات فدراسیون فوتبال از نتیجه درخور کادر فنی جدید در جام ملت‌های آسیا به نگاه شخصی اش تاکید کرد و اظهار داشت: باید قهرمانی را هدف بگیریم ولی باید جزو چهار تیم باشیم. ما باید ببینیم تیم‌هایی که در جمع بهترین‌ها می‌آیند کدام تیم‌ها هستند. هرچه به قهرمانی نزدیک شویم موفق حساب می‌شویم. من می‌گویم اگر جزو چهار تیم برتر آسیا شویم کارنامه موفقی است و می‌توانیم اعتماد کنیم که با قلعه نویی می‌توانیم به جام جهانی برویم.

ماجدی بار دیگر درباره اینکه آیا از عملکرد خود در دوران ریاستش در فدراسیون فوتبال راضی است گفت: عملکردم در سرپرستی فدراسیون فوتبال را به مردم و رسانه‌ها واگذار می‌کنم. باید برنامه چهارساله بنویسیم. الان برنامه مکتوبی وجود ندارد. انتخاب قلعه نویی استراتژیک است اما هنوز برنامه‌ای نوشته نشده است.

«پاداش اعضای هیأت رئیسه حق آنهاست». ماجدی با بیان این جمله به دفاع از پاداشی که او و اعضای هیأت رئیسه دریافت کردند پرداخت و گفت: در هر شرکتی که بروید پاداشی را می‌نویسند و آن را مصوب می‌کنند. به نظرم هرچیزی که اتفاق افتاده و پرداخت شده است کاملاً قانونی بوده است. مصوبه هیأت رئیسه بوده است که ۲۰ هزار دلار می‌گیرد. سرمربی و بازیکن و حتی کارمندان نیز می‌گیرند که درصدهای مختلفی در نظر گرفته می‌شود و می‌گیرند. چهار سال اعضای هیأت رئیسه زحمت می‌کشد.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال تصریح کرد: به کی روش دو برابر پاداش داده شده است. به کادر فنی هم داده شده است. این پاداش را حق هیأت رئیسه می‌دانم. بزرگنمایی این عدد برای تخریب فوتبال است.

کدخبر: 878247
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟