پرسپولیس صفر- سپاهان یک/ فرار بزرگ زردها به سمت جام

به گزارش گروه ورزشی رکنا، در حساس ترین بازی هفته بیست‌وسوم لیگ برتر فوتبال، پرسپولیس و سپاهان از ساعت ۱۶:۴۵ امروز در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند. پیام حیدری قضاوت این دیدار را برعهده داشت.

حساسیت بازی باعث شد دقایق ابتدایی این دیدار کیفیت فنی لازم را نداشته باشد اما هر چه از زمان بازی گذشت سپاهانی ها بر بازی مسلط شدند و چند حمله خطرناک روی دروازه پرسپولیس انجام دادند که در دقیقه ۲۱ به گل هم رسیدند اما کمک داور پرچم خود را به نشانه آفساید بالا برد و داور هم گل را مردود اعلام کرد.

۷ دقیقه بعد مرتضی پورعلی گنجی در یک برخورد با مهاجم سپاهان برای دفع توپ، مصدوم شد و جای خود را به علی نعمتی داد. بعد از این اتفاق که منجر به اعزام بازیکن مصدوم پرسپولیس با آمبولانس به بیمارستان شد، بازی روند متعادلی پیدا کرد. گرچه سپاهانی ها زهردارتر از میزبان ظاهر شدند و در چند صحنه دروازه بیرانوند را با خطر جدی مواجه کردند.

در دقیقه اول وقت های اضافه نیمه اول بازهم یک اتفاق به ضرر میزبان افتاد و گل محمدی یکی دیگر از بازیکنان ترکیب اصلی اش را از دست داد. پریرا که روی هر صحنه ای به داور اعتراض می کرد، کارت زرد دوم را از حیدری گرفت و از زمین اخراج شد تا کار سرخپوشان برای نیمه دوم سخت تر شود.

04

نیمه دوم برای سرخپوشان با یک تعویض همراه بود و یحیی گل محمدی برای اینکه بتواند فشار حملات سپاهان را کم کند، عیسی آل کثیر را به جای عالیشاه وارد زمین کرد تا همچنان امیدوار به گلزنی باشد. پرسپولیسِ 10 نفره، در نیمه دوم تا حدودی بهتر از نیمه نخست عمل کرد، هر چند دو بار دروازه‌اش به شدت تهدید شد اما علیرضا بیرانوند اجازه نداد گلی به ثمر برسد.

اما بالاخره مقاومت سرخپوشان پایتخت در دقیقه 4+90 شکست تا سپاهان در آخرین هفته لیگ در سال 1401 صاحب بردی بزرگ و ارزشمند شود. حالا سپاهان با 49 امتیاز، بخت نخست قهرمانی محسوب می شود و پرسپولیس با این شکست خانگی 45 امتیازی باقی ماند.

کدخبر: 876581
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟