جام جهانی 2022 قطر/ کی روش: ماجراجویی ما از بازی مقابل ولز شروع می شود

به گزارش رکنا، تیم ملی ایران در دومین بازی خود در رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر به مصاف ولز خواهد رفت. کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل ولز اظهار داشت: افتخاری است که اینجا در جمع شما حضور دارم به ویژه برای تیمی که برابرشان بازی می‌کنیم که پس 64 سال به این رقابت‌ها آمده است به آنها خوش‌آمد می‌گوییم‌. بازی اول ما همه می‌دانند مطلوب نبود، اما بازی اصلی‌مان فردا شروع می‌شود، همین! ما سعی می کنیم تلاش کرده و شایستگی رسیدن به مرحله بعد را داشته باشیم.

وی افزود: متاسفانه بیرانوند به بازی فردا هم نمیرسد اما درخصوص اینکه چه کسی بازی می کند، باید تا فردا صبر کنید.

وی در مورد سوالات سیاسی خبرنگاران خارجی، گفت: رسانه‌های حق دارند سوالات خودشان را بپرسند و ما هم حق داریم جواب صحیح بدهیم. باید برای یکدیگر احترام قائل شویم. می‌توانید هرچه می‌خواهید بپرسید اما برایمان بسیار مهم است به جوابی که می‌دهیم احترام بگذارند.

کی‌روش گفت: نباید این موضوع مانع برگزاری بازی ما در حال حاضر شود. این موضوع به ما بر نمی‌گردد. به رئیس فیفا و اخلاق بازی بر می‌گردد. هیچ مشکلی وجود ندارد که رسانه‌های بین المللی بیایند و سوالاتی مطرح کنند. آزادی مطبوعات را داریم و ما هم آزادیم که جواب بدهیم.

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه چه صحبتی درباره شکست مقابل انگلیس دارد، عنوان کرد: آن بازی تمام شده است. باید با هم یاد بگیریم و بیاموزیم تا قدرتمندتر شویم. باید کیفیت، انرژی و علاقه بسیار زیادی برای بازی بعدی داشته باشیم. این بخشی از زندگی ما است. وظیفه‌مان است که بازی کنیم. این شانس بزرگی برای ما است که فردا مقابل تیمی با بازیکنان بسیار عالی بازی می‌کنیم. کاپیتان ولز بازیکن بسیار خوبی است. این تیم روحیه بسیار خوبی دارد.

وی افزود: با علاقه و سرسختی می‌خواهند بازی کنند. هواداران خوبی هم دارند. باید عزم بهتری داشته باشیم تا به شرایط خوب خودمان برگردیم. می‌خواهیم تفریح و سرگرمی داشته باشیم و از فوتبال لذت ببریم. احساس می‌کنیم همیشه رسیدن به راه درست وجود دارد. بازیکنان ما خیلی آماده هستند و همه آمادگی دارند از بازی فردا لذت ببریند.

کی‌روش در مورد گرت بیل گفت: او نه تنها بهترین بازیکن ولز است بلکه از نظر کاراکتر و شخصیت مانند یک رهبر در زمین فوتبال است. ثبات و مدیریت تیم به بیل بستگی دارد. علیرغم اینکه با او کارنکردم و می‌خواستیم او را به منچستر ببریم اما وضعیتش گویا است. نشان داده چه بازیکنی است. وجهه او باعث می‌شود تیمش نشان دهد چه کاراکتری دارد. اخلاقیات بازی‌اش به شکلی است که علاقه و تداوم زیادی در وجودش است. بازیکنان ولز در تمام دقایق بازی با دل و جان بازی می‌کنند. ما هم آماده هستیم تا بازی را که می‌خواهیم، نشان بدهیم. امیدواریم بتوانیم این کار را انجام بدهیم.

سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به اینکه فکر می کند نتیجه بازی فردا پیروزی باشد که مردم را خوشحال کند گفت: ابتدا باید درباره ولز صحبت کنیم. فکر نمی کنم ابتدا درباره ایران صحبت کنیم ما برای بازی بعدی فکر کنیم و ولز هم مثل ما همین کار را می کند. ما بیشتر از گل هایی که سه سال پیش خوردیم گل دریافت کردیم. ما به اندازه آنها خوب نبودیم و از بازی با انگلیس خیلی چیزها یاد گرفتیم. تیم های خوب تیم های مشخصی هستند اما تیم های عالی کسانی هستند که می بازند و باز بر می گردند‌ هیج تیمی بی عیب و نقص نیست‌ آنجه مهم است روز بعد از هر بازی است و ما الان دیگر خیلی هیجان زده هستیم تا مقابل ولز بازی کنیم. شخصیت های زیادی در تیم خودشان دارند. این بازی مثل یک مهمانی فوتبالی است. آنها هوادارانی به اسم دیوار قرمز دارند که جو خیلی زیبایی رقم می زنند. من خیلی اطمینان خاطر دارم بازیکنان ما با همان شخصیت بازی خواهند کرد که انتظار داریم. آنها روحیه جنگنده دارند.

وی افزود: بازی اول با انگلیس اصلا فوتبال نیبد. به دلیل مسائل زیادی که وجود داشت اصلا ورزشی  نبود فوتبال نبود. جام جهانی برای ما از بازی با ولز شروع می شود‌ ما اینجا به خاطر مردم خودمان اینجاییم و هستیم تا دل آنها را شاد کنی. بهترین عملکرد را مقابل ولز و آمریکا خواهیم داشت.

انتهای پیام/

کدخبر: 846584
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟