لحظه به لحظه با انتخابات کمیسیون ورزشکاران + فیلم

به گزارش خبرنگار ورزشی رکنا، دومین دوره انتخابات کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک روز جمعه 21 آبان از ساعت 9 صبح الی 15 در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار می شود.

در این دوره انتخابات، 56 کاندیدا شانس خود را برای حضور در دومین دوره کمیسیون ورزشکاران امتحان می کنند و 452 ورزشکار هم شرایط رای دادن در روز انتخابات را دارند.

رکنا به صورت لحظه به لحظه آخرین اتفاقات و رویدادهای این انتخابات را گزارش می‌دهد:

*سجاد گنج‌زاده وارد آکادمی ملی المپیک شد.

*شهربانو منصوریان در خصوص برنامه‌هایش در کمیسیون ورزشکاران مقابل دوربین رکنا قرار گرفت و توضیحاتی ارائه داد.

*کریمی قهرمان کشتی وارد آکادمی ملی المپیک شد.

*ذبیح الله پورشیب معتقد است باوجود بارندگی استقبال خوبی از انتخابات کمیسیون ورزشکاران شده است. کمیسیون ورزشکاران سعی می‌کند مشکلات قهرمانان را به مسئولان برسانند.

*مجتبی عابدینی یکی از قهرمانان رشته شمشیربازی کشور، در حاشیه کمیسیون ورزشکاران گفت: عذر خواهی می‌کنم اگر در کمیسیون قبلی نتوانستیم کاری برای ورزشکاران انجام دهیم.

*محمد کیا دربندسری قهرمان اسکی کشور : در دوره گذشته کمیسیون ورزشکاران خیلی فعال نبود. در مسابقات اسکی فکر نمی‌کنم رتبه ایران خیلی در مسابقات ارتقا پیدا کند چرا که ویروس کرونا و کمبود بودجه برای ما اشکال ایجاد کرد.

*سجاد گنج‌زاده: اگر کمیسیون ورزشکاران همدل باشند مشکل ورزشکاران را حل می‌کنند. در کمیسیون قبلی مشکلاتی وجود داشت؛ اما خیلی در جریان آن نیستم. جامع کاراته بابت مدال طلای المپیک خیلی خوشحال شدند. به خاطر نزدیکی زمانی قهرمانی جام جهانی و آسیا کار کمی سخت شد و حواشی به وجود آمد. امیدوارم بتوانیم برای چهارمین بار بتوانیم قهرمان جهان شویم. مهره کمرم آسیب دیده است و سیاتیکم اذیتم می‌کند. با این وجود همه تلاشم را می‌کنم. بازیکن عربستان کری نخوانده و در مسابقات حضور دارد. ورزش ما با احترام شروع می‌شود و با احترام تمام می‌شود. اما وقتی از ورزش فاصله می‌گیریم مواردی گفته می‌شود که خیلی ناراحت می‌شویم.

*احسان حدادی وارد آکادمی ملی المپیک شد.

* با اعلام پیمان فخری انتخابات کمیسیون ورزشکاران کمیت ملی المپیک یک ساعت دیگر تمدید شد.

پس از شمارش آرا ماخوذه بترتیب سجاد گنج زاده با ۸۸رای،حسن یزدانی با ۷۹رای،ذبیح اله پورشیب با ۷۱رای،احسان حدادی با۶۷رای،بهداد سلیمی با۶۳رای،امین بوداغی با ۶۱رای،شهربانو‌منصوریان با ۶۰رای،مجتبی عابدینی با ۵۹ رای،زهرا نعمتی با ۵۸رای،فرزانه فصیحی با ۵۷ رای،حمیده عباسعلی با ۵۱رای،مصطفی نودهی با ۴۹رای،محمد رضا گرایی با۴۶رای،نجمه خدمتی با ۴۱ رای،حسین ساوه شمشکی با ۴۱ رای بعنوان ۱۵ نفر منتخب کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک انتخاب شدند.

گفتنی است:طبق ماده ۴بنده ۲ آیین نامه کمیسیون ورزشکاران حداکثر سه ورزشکار از هر فدراسیون ورزشی که ورزشکاران آنها حـداقل در یکـی از سـه دوره اخیـر بازی‍‌هـای المپیک تابستانی یا زمستانی مدال آور بوده اند، می توانند عضو کمیسیون باشند. سایر فدراسیون های ورزشی المپیکی و غیــر المپیکی صـرفاً می توانند یک عضو داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟