به گزارش گروه ورزشی رکنا، هفته گذشته عربستان میزبان دومین دوره از مسابقات کشتی‌کج (WWE) بود که در این رقابت‌ها،‌ بی کفایتی سعودی‌ها در برگزاری برای همه علنی شد و در نهایت بازتاب‌های منفی به همراه داشت.

به نقل از سایت «benzinga»، هوگو سافینوویچ، گزارش اسپانیایی زبان مدعی شد که عربستان در دو دوره اخیر میزبانی‌اش، به کمپانی WWE بدهکار است و نتوانسته تسویه مالی کند. بدهی سعودی‌ها در این مدت 60 میلیون دلار است و ارزش قرارداد 10 ساله این کمپانی با طرف عربستانی، به 500 میلیون دلار می رسد.

این بی کفایتی آل‌سعود باعث شد تا ارزش سهام WWE در چند هفته گذشته سقوط کند چون بسیاری ترس از تامین نشدن خود با بدقولی سعودی‌ها را داشتند.

بن سلمان، ولیعهد سعودی در هفته گذشته از این بدهی و رسانه‌ای شدن آن عصبانی شد و اجازه نداد تا پرواز کشتی‌گیرها انجام شود و 24 ساعت آنها را در فرودگاه گروگان گرفت. اما بعدها حمل و نقل کمپانی WWE مدعی شد که به خاطر مشکلات پرواز این اتفاق رخ داده است.

به خاطر این ناتوانایی سعودی‌ها در میزبانی مسابقات کشتی کج، هنوز مشخص نیست که این قرارداد 10 ساله پابرجا بماند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟