به گزارش رکنا، سعید آذری به عنوان مدیر عامل باشگاه ذوب آهن نشان داده که هر قدر هم که محدود شود و حتی فضایی به اندازه یک قوطی کبریت داشته باشد، باز هم برای پیشبرد اهداف باشگاه تلاش می کنند.

صبح یکشنبه ۲۵ فروردین ماه خبری در برخی از رسانه ها منتشر شد مبنی بر اینکه با تصمیم هیات مدیره باشگاه ذوب آهن، سعید آذری ممنوع المصاحبه شده و احمد جمشیدی به عنوان سخنگوی باشگاه انتخاب شده است.

جمشیدی در مصاحبه ای در خصوص این تصمیم گفت: با توجه به مشغله زیاد آذری و حضور تیم در دو تورنمنت سخت و همچنین به دلیل اینکه وی درگیر کارهای زیر ساختی است، اعضای هیئت مدیره و یزدی‌زاده تصمیم گرفتند من را به عنوان سخنگو انتخاب کنند.

وی افزود: من نسبت به دیگر اعضای هیئت مدیره حضور فیزیکی بیشتری در باشگاه و اطلاعات کافی از همه تیم‌های باشگاه دارم و به همین دلیل این انتخاب صورت گرفته است.

ظاهراً اما این تصمیم غیر منتظره هیات مدیره باشگاه ذوب آهن به جز محدود کردن آذری به عنوان نفر اول باشگاه چیز دیگری در پی نخواهد داشت، هرچند که مدیر عامل باشگاه ذوب آهن حداقل در طی ماه های اخیر نشان داده که علیرغم محدود شدن، برای پیشبرد اهداف باشگاه تلاش می کند.

نگاهی به گذشته آذری

سعید آذری در سال ۱۳۸۳ که هیچ یک از این نفرات در هیئت مدیره باشگاه ذوب آهن نبودند به عنوان مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن اصفهان انتخاب شد و تا سال ۱۳۸۸ در طی یک دوره ۵ ساله مدیرعاملی این باشگاه را برعهده داشته است. او پس از آن در سال ۱۳۸۹ به عنوان مدیرعامل باشگاه نساجی مازندران انتخاب شد و تا سال ۱۳۹۰ مدیرعاملی این باشگاه را بر عهده داشت. وی همچنین در سال ۱۳۹۰ برای مدتی به عنوان مدیرعامل باشگاه استیل‌آذین فعالیت کرده است.

آذری در سال ۱۳۹۲ برای دومین بار به عنوان مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن اصفهان انتخاب شد و تا تا اکنون تیم فوتبال ذوب‌آهن موفق به کسب مقام قهرمانی در جام حذفی ۸۸–۱۳۸۷، جام حذفی ۹۴-۱۳۹۳، جام حذفی ۹۵-۱۳۹۴، سوپر جام ۱۳۹۵ و نایب قهرمانی در لیگ برتر ۸۴-۱۳۸۳، لیگ برتر ۸۸-۱۳۸۷ و لیگ برتر ۹۷-۱۳۹۶ نیز شده است.

آغاز دوره دوم مدیرعاملی آذری در ذوب آهن در سال ۹۲ با شرایط بسیار بد مالی ذوب آهن و افت این تیم همراه بود. ذوبی ها که برای بقا در لیگ برتر در مرحله پلی آف حضور داشتند این تیم پله به پله بالا آمدند و حتی به مقام نایب قهرمانی لیگ برتر رسیدند!

البته آذری نشان داده که هر چند همشهری رییس فدراسیون فوتبال و دبیرکل سابق این فدراسیون بوده اما انتقاد از فدراسیون و سازمان لیگ را در دستور کار داشته است. این تصمیم اعضای هیات مدیره باشگاه ذوب آهن و مدیر عامل کارخانه ذوب آهن آن هم چند روز مانده به بازی حساس ذوب آهن و پرسپولیس عجیب به نظر می رسد. ضمن اینکه تصمیم چند ماه پیش همین اعضا و خروج آذری از هیات مدیره باشگاه با توجیه اینکه آذری بتواند با فراق خاطر به فعالیت مدیر عاملی خود ادامه دهد در جای خود عجیب بود و ظاهرا برای کم کردن قدرت مدیر عامل صورت گرفت. در نیم فصل دوم این باشگاه با حضور علیرضا منصوریان روند خوبی را طی می کند این گونه تصمیمات می تواند آینده باشگاه ذوب آهن را نامعلوم کند. همچنین در کنار این تصمیمات، شایعاتی در خصوص روابط نه چندان خوب یزدی زاده و آذری هم به گوش می رسد و شنیده شده یزدی زاده قصد دارد با محدود کردن فعالیت آذری، وی را از این باشگاه حذف کند که این خبر هنوز تایید نشده است.

سعید آذری در دوران مدیریت خود در باشگاه ذوب آهن در کنار کارنامه خوبش ممکن است روزهای تیره ای هم داشته باشد اما تصمیم گیرندگان کارخانه و باشگاه ذوب آهن می دانند که آذری همواره برای برند سازی این باشگاه تلاش کرده و نشان داده هیچ شخصی بزرگتر از باشگاه ذوب آهن نیست.

عملکرد و مصاحبه های آذری ممکن است برای برخی از مسئولان کارخانه ذوب آهن ناخوشایند باشد آنها به نظر می رسد مدیران بالا دستی باید تحملشان را بالا ببرند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟