خبری که همه منتظرش بودند/ داور جنجالی از یورو اخراج شد

به گزارش رکنا، در مرحله یک چهارم نهایی قهرمانی اروپا بین آلمان و اسپانیا، داور انگلیسی آنتونی تیلور (۴۵ ساله) یک پنالتی واضح را اعلام نکرد. در دقیقه ۱۰۶ توپ جمال موسیالا در مسیر دروازه به دست مارک کوکوریا برخورد کرد ولی تیلور با وجود اشراف به صحنه سوت نزد و اعتراض بازیکنان آلمان نیز نتیجه نداشت. او حتی برای بازبینی صحنه به کنار زمین نیز نرفت و VAR دخالت نکرد.

آلمان ها به شدت معترض بودند، اما تصمیم پابرجا ماند. بدتر از آن، اسپانیا در دقیقه ۱۱۹ گلزنی کرد تا پیروز شود (۲-۱). لاروخا حالا در نیمه نهایی یورو حضور دارد و فردا مقابل فرانسه قرار می گیرد. میزبان ولی از رقابت ها کنار رفته است.

طبق ادعای دیلی میل، بعد از بازی جنجالی، تیلور دیگر هیچ بازی ای را در یورو قضاوت نخواهد کرد. به این ترتیب مسابقات قهرمانی اروپا برای داور انگلیسی به پایان رسید.

طبق گزارش گاتزتا دلو اسپورت دو نامزد اصلی برای قضاوت فینال یورو وجود دارد: دانیله اورساتو ایتالیایی (۴۸ ساله) و شیمون مارسینیاک لهستانی (۴۳ساله).

هر دو داور تجربه فینال را دارند: اورساتو فینال لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ بین بایرن و پاری سن ژرمن (۱-۰) را قضاوت کرد و مارسینیاک فینال جام جهانی ۲۰۲۲ بین آرژانتین و فرانسه را سوت زده بود.

کدخبر: 1016584 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟