موشک چینی به مناطق مسکونی برخورد می کند؟

پایگاه «یاهونیوز» گزارش داده با آنکه احتمال دارد این موشک ۲۱ تنی در مناطق مسکونی سقوط کند احتمال بیشتر این است که چنین اتفاقی رخ ندهد، زیرا بخش اعظم سطح زمین را آب تشکیل می‌دهد و بخش زیادی از زمین‌های موجود در کره زمین، بایر هستند.

به گزارش رکنا ، یک کارشناس مسائل فضایی در گفت‌وگو با شبکه خبری «سی‌ان‌ان» گفت خطر ایجاد خسارت به دلیل سقوط این موشک، «بسیار اندک» است.

پیش‌بینی می‌شود موشک ۲۱ تنی «لانگ‌مارچ ۵ بی» روز شنبه ۸ ماه می (۱۸ اردیبهشت) وارد جو زمین شود. فرماندهی فضایی آمریکا گفته در حال رصد بقایای این موشک است.

پایگاه یاهونیوز گزارش داده هنوز مشخص نیست این موشک به کدام نقطه زمین اصابت خواهد کرد. محل دقیق سقوط اصابت بقایای این موشک، ساعاتی قبل از بازگشت به جو زمین مشخص خواهد شد.

«جاناتان مک‌داول»، یک اخترشناس در مرکز ستاره‌شناسی هاروارد-اسمیتسونیان به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت سرعت حرکت این موشک ۱۸۰۰۰ مایل در ساعت است که به معنی آن است که هر گونه تغییر کوچک در مدار آن در مسیر حرکتش تغییر محسوس ایجاد خواهد کرد.

بقایای موشک چینی در کجا سقوط می کند؟

شبکه خبری رویترز گزارش داده بر اساس مدار فعلی این موشک می‌توان انتظار داشت بقایای آن در نیویورک ، مادرید، پکن و حتی جنوب شیلی یا نیوزلند سقوط کند.

کارشناسان می‌گویند انتظار می‌رود بخش زیادی از این موشک به محض ورود به جو زمین سوخته و منهدم شود اما احتمال دارد بخشی از بقایای آن به زمین برسد.

چن چند روز پیش اعلام کرد اولین بخش ایستگاه فضایی خود را در مدار نزدیک زمین پرتاب کرده است. این موشک قرار بود در اقیانوس فرد بیاید اما از کنترل خارج شد و به سمت زمین حرکت می‌کند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟