رونمایی از نشریه منهای نفت شماره 14 توسط سردار سلیمانی

سردار زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: با توجه به جنگ اقتصادی دشمن علیه آحاد مردم جمهوری اسلامی ایران و تلاش برای ایجاد وابستگی حداکثری از یک سو و از طرفی نقشه گنج نظام مقدس اسلامی ایران که همان ورود مردم به صحنه بود، بسیج بر طبق شعارهای اقتصادی سال در تلاش برای خنثی سازی تلاش دشمن بوده است و از سال 91 این اقدامات شروع شده است.

به گزارش رکنا ، سردار زهرایی با اعلام این خبر افزود: از مهم ترین ارکان این اقدامات گفتمان سازی در حوزه اقتصاد مردمی و مقاومتی است که بسیج آن را با محوریت شعار «اقتصاد منهای نفت» آغاز کرده و در قالب مجله منهای نفت پرچم داری می کند.

وابستگی اقتصادی بودجه کشور به نفت

رئیس بسیج سازندگی گفت: این فصلنامه در زمانی آغاز بکار نمود و سعی بر عینیت بخشی آن داشت که هر بشکه نفت 100 دلار قیمت داشت و وابستگی اقتصادی بودجه در کشور هم به شدت به نفت بستگی داشت.

وی اشاره داشت: با معرفی مشاغل، عرصه ها و ستارگان اقتصاد مقاومتی به مرور زمان، منهای نفت که برگرفته از منویات امام خامنه ای (مد ظلله العالی)هم بوده است، شکل واقعی را به خود گرفت و در بین مسئولین، نخبگان و مردم به یک کلید واژه امیدآفرینی تبدیل شد.

فصلنامه منهای نفت

لازم به ذکر است: بیش از 1000 مسئول کشوری و لشگری از این مجله تقدیر نموده و از این ایده الگو گرفته اند، و بیش از 100 مستند داستانی تولید شده، و نزدیک به 800 برنامه رادیویی به سوژه های آن پرداخته اند.

ایشان گفت: تاجایی این اقدامات پیش رفته است که بسیاری از مردم با خواندن این مجلات و پیدا کردن نقشه راه توانستن برای خود شغل ایجاد نمایند.

چهاردهمین فصلنامه منهای نفت

چهاردهمین فصلنامه منهای نفت به معرفی 23 شهر اقتصادی ایران در حوزه صنایع تبدیلی اختصاص یافته است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟