حمله تند سردار دهقان به مقصران داخلی ترور شهید فخری زاده + فیلم
حجم ویدیو: 12.73M | مدت زمان ویدیو: 00:02:09

به گزارش رکنا ؛ حسین دهقان ، مشاور فرمانده کل قوا در صنایع دفاعی، که در یک برنامه تلویزیونی حاضر شده است، تیم حفاظتی شهید فخری‌زاده را در سطح بالا ارزیابی کرد:

تیم حفاظتی فخری زاده در سطح بالایی بود

تیم حفاظتی شهید فخری‌‌زاده در سطوح بالا بوده است. خودروهای متناسب در اختیار ایشان بود.

مقامات مسئول باید جوابگو باشند

اینکه چرا این اتفاق افتاد، باید از این منظر سوال شود که چرا اشراف اطلاعاتی و امنیتی که در سطح ملی امروز داریم یک جاهایی در آن رخنه صورت می‌گیرد و امکان چنین عملیاتی در کشور به وجود می‌آید.

این که از کجا این رخنه و نفوذ صورت می‌گیرد را مقامات مسئول باید جواب‌ دهند.

دهقان در دولت اول حسن روحانی وزیر دفاع بود و دیروز در توییتی شهید فخری‌زاده را «دوست و‌ برادر دیرینه‌اش» خواند.

حسین دهقان کیست ؟

حسین دهقانی پوده مشهور به حسین دهقان (زاده ۱۲ اسفند ۱۳۳۵ در روستای پوده، استان اصفهان) سیاست‌مدار، معاون ریاست جمهوری، رئیس سابق بنیاد شهید و فرمانده نظامی است که پیش‌تر در دولت یازدهم، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بود،وی هم‌اکنون به‌عنوان مشاور فرمانده کل قوا (رهبری) در صنایع دفاعی فعالیت می‌کند.

دهقان دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته مهندسی متالورژی از دانشگاه تهران و دانش‌آموخته دکتری مدیریت از دانشگاه تهران است و فعالیت نظامی خود را از سال ۱۳۵۸ با عضویت در سپاه پاسداران آغاز کرد و در طول جنگ ایران و عراق از اعضای این نهاد بود. وی از ۱۳۶۵ تا ۱۳۶۹ جانشینی فرمانده نیروی هوایی سپاه و از ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۰ نیز فرماندهی نیروی هوایی سپاه پاسداران را برعهده داشت. او در فاصله سالهای ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۵ جانشین رئیس ستاد مشترک سپاه پاسداران بود. دهقان در دولت هفتم بعنوان قائم‌مقام وزیر دفاع و در دولت‌های هشتم و نهم؛ بعنوان معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران فعالیت می‌کرد.

تحریم آمریکا

حسین دهقان مشاور رهبر در حوزهٔ صنایع دفاعی  در تاریخ ۱۳ آبان ۱۳۹۸ در فهرست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفتند. 

نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

حسین دهقان در تاریخ ۴ آذر ۱۳۹۹ برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اعلام کاندیداتوری کرد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟