انتقال بیش از 400 نیروی حافظ صلح روسیه به قره‌ باغ + فیلم
حجم ویدیو: 8.14M | مدت زمان ویدیو: 00:01:06

به گزارش رکنا »، وزارت دفاع روسیه صبح امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که نیروهای یگان حافظ صلح این کشور که روز گذشته (سه شنبه) به تدریج به جمهوری ارمنستان اعزام شده بودند، به منطقه‌ای منتقل شدند که در آنجا می توانند وظایف محوله برای کنترل رژیم آتش‌بس و عملیات نظامی در منطقه درگیری‌های قره باغ کوهستانی را انجام دهند.

در این بیانیه آمده است: «ستون‌های ماشین‌های نظامی باید بیش از 250 کیلومتر را طی کرده تا نیروهای حافظ صلح و تجهیزات آنها را در پست‌های رصد روسی در امتداد خط تماس در منطقه قره باغ و در امتداد منطقه دالان‌لاچین، مستقر شوند.»

در این گزارش همچنین یادآوری شده است که بیش از 400 نیروی حافظ صلح از 15 تیپ آموزش دیده حافظین صلح روسیه طی روز گذشته با 20 فروند هواپیمای ایل-76 وارد منطقه شده‌اند.

این وزارتخانه پیش از این یادآوری کرده بود که در مجموع یک هزار و 960 سرباز، 90 نفر نفربر زرهی، 380 واحد ماشین و تجهیزات ویژه برای استقرار نیروهای حافظ صلح در منطقه درگیری قره باغ مستقر می‌شوند.

در عین حال، مرکز ملی مدیریت دفاع دراسیون روسیه (که زیر نظر وزارت دفاع فعالیت دارد) مجموعه اقدامات لازم برای مدیریت و کنترل انتقال نیروهای حافظ صلح روسی در قره باغ کوهستانی را انجام می دهد.

وظیفه کنترل بر ایجاد یک گروه هوایی و سازماندهی یک پل هوایی برای رساندن نیروهای حافظ صلح به منطقه مأموریت بر عهده این مرکز است. علاوه بر این، تعامل لازم با سرویس گمرک فدرال، نیروهای مرزبانی روسیه، آژانس حمل و نقل هوایی فدرال و وزارت امور داخلی روسیه نیز سازمان یافته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟