شرایط چهارگانه مهم برای ورود به طرح مسکن ملی + جزئیات

به گزارش رکنا، محمود محمودزاده در خصوص طرح ملی مسکن گفت: براساس طرح وزارت راه و شهرسازی تولید سالیانه یک میلیون واحد مسکونی در دستور کار قرار دارد.

او در ادامه با بیان اینکه ثبت نام همچنان ادامه دارد گفت: در ۳۱ استان کشور تاکنون ثبت نام انجام شده است و ۱۶۰۰ هزار متقاضی از طریق پیامک و سایت ثبت نام کرده اند.

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی در ادامه تصریح کرد: ۸۰۰ هزار نفر واجد شرایط اولیه بودند و فرم جیم سبز داشتند.

۴ شرط مهم ورود به طرح ملی مسکن

او در تشریح ۴ شرط مهم برای ورود به طرح ملی مسکن گفت: نخستین شرط این است که افراد از ابتدای انقلاب از تسهیلات یارانه ای مسکن استفاده نکرده باشند؛ همچون زمین و یا وام های یارانه‌دار.

محمودزاده درباره شروط دیگر اظهار کرد: افراد از تاریخ۸۴.۱.۱ فاقد مالکیت خصوصی باشند؛ همچنین متاهل و یا سرپرست خانوار باشند، و شرط چهارم این است که سابقه حداقل ۵ سال سکونت در شهر محل تقاضا را داشته باشند.

به گفته محمودزاده حدود ۴۳ درصد واجد شرایط بودند که پس از نهایی شدن پرونده به بانک معرفی می شوند.

وجه واریز نکنید، حذف خواهید شد

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه ۲۸ هزار متقاضی تاکنون به بانک معرفی شدند و واریز وجه داشته اند گفت: افرادی که سریعتر واریز وجه داشته باشند زودتر به پروژه ها معرفی می شوند و اگر تا ۱۰ شهریور به تامین نقدینگی اقدام نکنند از پروژه حذف خواهند شد.

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی افزود: ۴۰ میلیون تومان آورده اولیه است که مربوط به بحث ورود و ثبت نام است. مابقی مبالغ نیز براساس جدولی منطبق بر پیشرفت پروژه واریز شده و پرداخت تکمیل می شود.

محمودزاده با اشاره به متغیر بودن ارقام پرداختی برای هر یک از شهرها اظهار کرد: این مجوز صادر شده است که ۱۰ تا ۱۵ درصد قیمت زمین را در ابتدا به عنوان کمک هزینه برای انجام فعالیت آماده سازی بتوانند از متقاضیان بگیرند. ممکن است این عدد در بعضی شهرها بیشتر باشدبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟