زمان تکمیل ثبت نام مسکن ملی اعلام شد

به گزارش رکنا، طرح اقدام ملی مسکن با هدف خانه دار کردن طبقه متوسط و کم درآمد جامعه از اواسط آبان ۹۸ در برخی از استان‌های کشور آغاز شد.

باتوجه به برنامه ریزی صورت گرفته از سوی وزارت راه و شهرسازی ۴۰۰ هزار خانه به متقاضیانی که شرایط دریافت مسکن ملی را دارند واگذار خواهد شد.

مراحل ثبت نام مسکن ملی

تا به حال دو مرحله ثبت نام برای واگذاری واحد‌های مسکونی طرح اقدام ملی انجام شده است به طوریکه در مرحله اول بالغ بر ۲۳۴ هزار و ۲۵۰ نفر و در مرحله دوم حدود ۵۳۰ نفر از طریق سامانه اینترنتی و بیش از ۸۰۰ هزار نفر از طریق پیامک ثبت نام را انجام دادند.

در این بین محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازى در نامه‌ای به مدیران کل راه و شهرسازى استان ها، روند تکمیل مدارک پذیرفته شدگان مرحله اول و تکمیل ثبت نام هاى پیامکى مرحله دوم اقدام ملى مسکن را اعلام کرد.

چندی پیش پروانه اصلانی مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در گفت‌وگو با میزان در توضیح ساز و کار قرعه کشی افراد متقاضی اقدام ملی مسکن گفت: هنوز در زمینه قرعه کشی جمع بندی صورت نگرفته است چراکه ابتدا باید افراد ثبت نامی پالایش و تعداد واجدین شرایط مشخص شود.

به گفته مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در مرحله اول ثبت نام اقدام ملی مسکن به دلیل آنکه به تعداد افراد ثبت نامی زمین احصا شده بود و بیشتر از تعداد زمین‌ها ثبت نام صورت نگرفته بود بحث قرعه کشی منتفی شد.

وی در مورد ثبت نام مجدد طرح اقدام ملی مسکن اعلام کرد مشخص نیست که این مرحله ثبت نامی آخرین مرحله باشد، اما به احتمال زیاد با توجه به تعداد ۴۰۰ هزار واحد مسکونی اعلام شده ممکن است آخرین مرحله ثبت نام را پشت سر گذاشته باشیم مگر اینکه در برخی از شهر‌ها ظرفیت خالی باقی بماند.

آغاز تکمیل ثبت نام پیامکی‌ها از ۱۳ خرداد ۹۹

همچنین مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در تازه‌ترین صحبت‌های خود در گفت و گوی تلویزیونی اعلام کرد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا سامانه پیامکی راه اندازی شد تا افراد با ارسال کد ملی به سرشماره مورد نظر برای ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن اقدام کنند.

به گفته اصلانی آن دسته از افرادی که از طریق سامانه پیامکی در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند از ۱۳ خرداد ۹۹ پس از اطلاع رسانی می‌توانند گروه گروه با ورود به سامانه ثبت نام خود را تکمیل کنند.

مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: بخشی از حدود ۵۰۰ هزار نفر در مرحله دوم ثبت نام از طریق سامانه ثبت نام خود را تکمیل کرده اند.

چندی پیش معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام کرد پس از ثبت نام مرحله اول گزینش و پالایش مربوط به اصالت هویت افراد انجام شده است و برای مرحله دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن باید لیست به بنیاد مسکن ارسال شود.

به گفته حق شناس، حدود ۳۰۰ شهر در مرحله اول پروژه‌های تعریف شده اقدام ملی تحت مسئولیت بنیاد مسکن برای ساخت مسکن ملی است و بنیاد مسکن شروع حدود ۳ هزار واحد پروژه‌های اقدام ملی را در دست دارد که شامل پروژه‌های بنیاد مسکن و زمین‌هایی است که از سوی وزارت راه و شهرسازی برای طرح اقدام ملی مسکن تخصیص یافته است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفته است پروژه‌هایی که مستقیما از سوی بنیاد مسکن برای اقدام ملی در دست اجراست حدود ۳۰ درصد و پروژه‌هایی زمین آن‌ها از سوی وزارت راه و شهرسازی تخصیص یافته حدود ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟