وی افزود: چهره آنها را دیده بودم و به خاطر داشتم تا اینکه خیلی اتفاقی دیدم آنها صبح زود وارد ساختمان متروکه ای در همسایگی مان شدند و به نظرم اینجا مخفیگاه آنهاست و دزدان با رصد خانه های طعمه هایشان می توانند به توطئه چینی دست بزنند.

ماموران که با ادعاهای عجیبی روبه رو شده بودند، وقتی برگه شکایت مبنی بر سرقت از خانه وی نزد پلیس و دادسرا را دیدند، برای بررسی فرضیه حضور دزدان در ساختمان متروکه وارد آنجا شدند.

وقتی تیم پلیس به جستجوی اتاقها پرداخت، ناگهان با صحنه فرار دو مرد جوان روبه رو شد. دزدان که پلیس را در یک قدمی خود می دیدند، پا به فرار گذاشتند و توانستند از بالای دیوار خود را به خیابان برسانند.

این اقدام به فرار در حالی بود که دزدان از حضور تیم های پلیس در خیابان اطلاعی نداشتند.

دو دزد گریزپا که خود را در محاصره تیمهای پلیسی می دیدند، باز از فرار دست نکشیدند و تلاش کردند از این حلقه خارج شوند.

از سوی دیگر ماموران به تعقیب و گریز بامدادی دست زدند و وقتی دیدند دزدان گریزپا تصمیم به تسلیم شدن ندارند، اقدام به تیراندازی کردند و همین کافی بود تا هر دو تبهکار از وحشت شلیک ها دست از فرار کشیده و دستانشان را به نشانه تسلیم بالا ببرند.

«مهرداد» و «احسان» بازداشت شدند و از سوی افسران بازجو تحت بازجویی قرار گرفتند.

این در حالی بود که وقتی هر دو دزد سعی کردند خود را بیگناه نشان دهند و طوری وانمود کنند که اعتیاد دارندو ساختمان متروکه پاتوق شیشه ای شان است و همین انگیزه ای برای فرارشان بوده است. ماموران از ساختمان متروکه، کیت های آزمایشگاهی، وسایل صنعتی، لوازم و اشیای سرقتی دیگری کشف کردند.

مهرداد که دیگر چاره ای جز اعتراف نداشت، به ماموران گفت: من و احسان از مدتها پیش با پرسه زنی در خیابانهای شمال تهران و پس از زاغزنی های حرفه ای وقتی متوجه می شدیم صاحبخانه با سهل انگاری شرایطی برای نفوذ به خانه اش را فراهم کرده است، با روش بالکن روی به داخل ساختمان ها نفوذ کرده و دست به سرقت میزدیم.

وی افزود: از مدتها پیش ساختمان متروکه را شناسایی کرده بودیم و می دانستیم آنجا رها شده است. برای اینکه پس از سرقت شبانه در خیابان ها پرسه نزده و از سوی پلیس شناسایی نشویم، تصمیم گرفتیم در ساختمان متروکه کمین کنیم.

این دزد جوان گفت: این ساختمان متروکه به ما فرصت داد خونسردانه و با خیالی راحت به دزدی های مان دست بزنیم و اصلا تصور نمی کردیم از سوی یکی از طعمه هایمان شناسایی شده باشیم وگرنه خیلی زود آنجا را ترک کرده و ردپایی از خودمان بر جا نمی گذاشتیم.

احسان نیز گفت: دزدی هایمان طوری بود که هیچکس صدایی از ما نمی شنید و ساختمان متروکه مکان امنی برایمان بود. وقتی پلیس را دیدیم، شوکه شدیم و اگر از صحنه فرار می کردیم، هیچ ردپایی از خودمان بر جای نگذاشته بودیم، اما حلقه محاصره خیلی تنگ بود و تسلیم شدیم.

بنابر این گزارش، با دستور بازپرس تجسسهای پلیسی برای رازگشایی از جزییات اقدامات تبهکارانه دزدان گریزپا ادامه دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟