باشگاه کوهنوردی اصفهان عامل تخریب طبیعت بکر لرستان

به گزارش خبرنگار رکنا از خرم آباد، این در حالی است که ورود این گردشگران به منطقه حفاظت شده سفیدکوه بدون اخذ مجوز بوده است و باشگاه کوهنوردی نیز اجازه برگزاری تورهای گردشگری را ندارد.

حال با این وجود، موضوعات ذکر شده تنها تخلفات اداری این باشگاه کوهنوردی محسوب می شود و اصل ماجرا آنجاست که متولیان این باشگاه با ایجاد کمپ و ساخت سرویس بهداشتی و حمام، این طبیعت بکر و خدادادی را به نابودی کشیده اند.

مسوولین این تور گردشگری خیانت به طبیعت لرستان را تنها با ساخت و ساز به پایان نرسانده و برای ایجاد نور و گرما و مهیا کردن شب بمانی، با قطع درختان بلوط زنده، در نقطه نقطه کمپ ایجاد شده، آتش بپا کرده که آثار آن همچنان باقی است.

کلیپ های منتشر شده از این کمپ نشان می دهد که گردانندگان این تور، علاوه بر اینکه برای طبیعت و محیط زیست احترام قائل نیستند، بلکه با هنجارشکنی اقدام به برگزاری رقص و پایکوبی مختلط و بدون رعایت موازین شرعی نیز نموده اند.

حال چند سوال مطرح می شود، هرچند که گردشگری باعث رونق اقتصاد می شود ولی سوال ایجاست، وقتی حتی تمام اقلام غذایی این گردشگران از خارج از استان تهیه شده است، این تور چه منفعتی برای لرستان داشته که اینگونه طبیعت بکر و زیبای لرستان را به نابودی کشیده است!!!؟

نقش نظارتی ستاد مبارزه با کرونا و محیط زیست لرستان در این اتفاق چه بوده است!!؟

در هر صورت با توجه به درخواست مکرر طبیعت دوستان لرستانی در فضای مجازی، انتظار می رود دادستان خرم آباد بعنوان مدعی العموم با کسانی که  میراث طبیعی و خدادادی مردم این دیار را به نابودی کشیده اند برخوردی قاطعانه انجام دهد تا درس عبرتی شود برای کسانی که منافع شخصی خود را در برابر منافع عمومی در اولویت قرار می دهند.

لرستان_خرم آباد، امین پارسا 

 

آیا این خبر مفید بود؟