سجاد افشارمنش در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: اختلاف 2 طایفه میرزایی و برقی طی چند سال گذشته منجر به قتل فردی از طایفه برقی شده بود.
وی ادامه داد: بعد از این ماجرا فردی از طایفه برقی نیز با انگیزه انتقام مجدداً اقدام به قتل یکی از افراد طایفه میرزایی کرده بود که با تلاش‌های دستگاه قضایی و امنیتی هر 2 قاتل دستگیر شده بودند.
این مقام قضایی عنوان کرد: پس از تحقیقات مقدماتی پرونده این 2 قاتل جهت صدور رأی به دادگاه کیفری یک شهرستان جیرفت ارسال و حکم قصاص برای هر 2 محکوم علیه صادر و پرونده ها به منظور فرجام خواهی به دیوانعالی کشور ارسال شد که رای بدوی ابرام و جهت اجرا به دادسرای عمومی و انقلاب قلعه‌گنج اعاده شد.
وی افزود: پس از وصول پرونده در اجرای احکام با رایزنی دادستانی، امام جمعه و اعضای شورای تامین شهرستان قلعه‌گنج و با همکاری سران طوایف و استفاده از تمام ظرفیت های موجود در روز اجرای حکم، طی یک اقدام خداپسندانه اولیای دم از هر 2 طایفه نسبت به اجرای حکم قصاص اعلام رضایت کردند و اجرای احکام قصاص در زندان جیرفت متوقف شد.
وی نقش علما، ریش‌‌سفیدان و بزرگان اقوام و طوایف شهرستان قلعه‌گنج را در زمینه تحکیم وحدت و تقویت روابط میان طوایف بسیار مؤثر و برجسته دانست و افزود: ضرورت دارد در رسیدگی به پرونده‌ها به سمت میانجیگری و صلح و سازش و رفع اختلافات حرکت کنیم زیرا صلح و سازش باعث می‌شود که کینه‌ها از بین برود و گذشت آنها گذشت قطعی خواهد بود.
قلعه‌گنج در 420 کیلومتری جنوب کرمان قرار دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟