حجم ویدیو: 42.71M | مدت زمان ویدیو: 00:06:33

به گزارش گروه حوادث رکنا، سردار ایوب سلیمانی جانشین فرمانده ناجا در بازدید از پلیس امنیت اقتصادی ناجا با بیان اینکه اگر اروپا ثروتمند شد تنها دلیلیش سرقت منافع ملی کشورهای جهان سوم بود، اظهار داشت: در قرن نوزدهم موضوع غارت و غارتگری تغییر کرد و حرکت عظیمی علیه استعمارگران انجام شد و دوران اشغال کردن کشورها تمام شد.

وی ادامه داد: موضوع جهانی سازی که امروز در دستور کار استکبار جهانی قرار گرفته از قرن هفدهم آغاز شد و آن‌ها گفتند ما می‌خواهیم بازار دنیا در دست ما باشد‌.

سردار سلیمانی با بیان اینکه اساس کار جهانی سازی کسب اندوزی و سود است، گفت: کشورهای استعمارگر یک هژمونی جنگی برای سیطره بر دنیا تشکیل دادند و موانع مختلفی برای کشورهای دیگر ایجاد کردند.

جانشین فرمانده ناجا گفت: کشورهای استعمارگر برای اینکه منافع کشورهای جهان سوم را به سرقت ببرند قانون خود را در کشورهای جهان سوم پیاده سازی کردند، سازمان ملل را به وجود آوردند و سند ۲۰۳۰ نمونه‌ای از خواسته‌های کشورهای استمارگر است.

سردار سلیمانی گفت: کشورهای استعمارگر فضای مجازی را به وجود آوردند تا مرزها را از بین ببرند و برنامه‌های خود را پیاده سازی کنند.

وی خاطرنشان کرد: شعار ما در انقلاب نه شرقی و غربی بود و ما توانستیم به دنیا نشان دهیم که می‌توان در مقابل کشورهای استعمارگر ایستاد و جنگ ۴۰ ساله آن‌ها با ما به همین دلیل است.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه دشمن برای ضربه زدن به کشور ما وارد جنگ اقتصادی شده است، گفت: ما باید برای مقابله با استکبار جهانی ابزار‌های اقتصادی خودمان را فعال کنیم.

وی ادامه داد: طی ۴۰ سال گذشته دشمن هر گاه خواسته بر ما فشاری وارد کند به ابزارهای اقتصادی روی آورده است.

سردار سلیمانی با بیان اینکه دشمن سال گذشته به صورت آشکار اعلام کردند به دنبال براندازی ایران هستند، گفت: در همین راستا از گروه‌های مختلفی استفاده کردند اما زمانی که دیدند کاری نمی‌توانند کنند روی به موارد اقتصادی آوردند.

وی با اشاره به اینکه کشورمل از لحاظ نظامی، حاکمتی، اجتماعی و ... در بالاترین سطح خود قرار دارد، گفت: امروز تنها ابزار دشمن اقتصاد است.

متاسفانه در گمرکات تجهیزات لازم کنترلی وجود ندارد

سردار سلیمانی گفت: امروز تنها فشار دشمن در حوزه اقتصادی است که متاسفانه بیشترین صدمات هم در همین حوزه وارد شده است.

وی با بیان اینکه امنیت یک فرآیند است که به انسان یک خاطر جمعی می‌دهد که آنچه دارد حفظ می‌شود، گفت: مسئولیت نیروی انتظامی برقراری امنیت در همه ابعاد است.

جانشین فرماندهدناجا گفت: امروز این امنیت توسط دشمن و عده‌ای سودجود مورد حجمه قرار گرفته است و یک حمله همه جانبه آغاز کرده است.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی که وظیفه دارد امنیت را برقرار کند با درک شرایط در سال قبل و درک آینده دست به تشکیل پلیس امنیت اقتصادی را آغاز کرد، گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده توانستیم عملا از زمستان سال گذشته پلیس امنیت اقتصادی تشکیل و از امسال به کارگیری شود.

وی گفت: امروز مردم ما معترض به اختلاس، ویژه خواری، رانت و قاچاق کردن اجناس به داخل کشور و صدمه زدن به تولید ملی هستند.

جانشین فرمانده ناجا گفت: امروز متاسفانه با توجه به خلاهای قانونی و برخی همراهی‌ها عده‌ای به صورت نجومی دارند اموال خود را افزایش می‌دهند که باید به آن پرداخته شود.

سردار سلیمانی گفت: امروز متاسفانه در گمرکات تجهیزات لازم کنترلی وجود ندارد و مگر می‌شود با دست روزانه 3 هزار کانتینر را مورد بررسی قرار داد.

وی با بیان اینکه امروز که قاچاق کالا کاهش پیدا کرده باز هم ۱۳ میلیارد دلار سالیانه قاچاق وارد کشور می‌شود، گفت: مگر قیمت یک دستگاه ایکس ری چقدر است که خریداری نمی‌کنیم. اگر تخصیص داده شود می‌توان تا ۹۰ درصد قاچاق کالا را کاهش داد امام متاسفانه اراده‌ای در این خصوص نیست.

نصب سامانه سپهتن بر روی نفتکش‌ها

وی با اشاره به اینکه معطل تجهیز شدن نمی‌مانیم، گفت: اشراف اطلاعاتی ما در این زمینه گمرکات روز به روز در حال تقویت است و ان‌شاالله کاری خواهیم کرد که اثر آن نمایان باشد.

وی گفت: امروز ۴۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور داریم و امروز پلیس آمادگی دارد تا با کمک دستگاه‌های متولی جلوی فرار مالیات را بگیرد.

وی با بیان اینکه روزانه متاسفانه میلیون‌ها لیتر از کشور قاچاق می‌شود، گفت: سامانه سپهتن خوشبختانه در کشور به خوبی اجرا شد و توانست اتوبوس‌های مسافربری را کنترل کند و با هماهنگی‌های صورت گرفته این سامانه بر روی نفتکش‌ها نصب خواهد شد تا کنترل شوند و جلوی قاچاق سوخت گرفته شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟