شهرت این 4 نویسنده برای چیست؟ + عکس

در مطلب زیر داستان‌نویس‌هایی که رکورد نوشتن در طول یک‌سال را جابه‌جا کرده‌اند را معرفی می‌کنیم.

به گزارش رکنا ، همه نویسندگان در طول عمرشان کتاب‌های زیادی نمی‌نویسند و گاهی با همان آثار اندک خود به شهرت بالایی می‌رسند.

اما گاهی نیز این تعداد زیاد آثار است که درمورد یک چهره ادبی جلب توجه می‌کند و او را به شهرت می‌رساند.

ما در این مطلب نویسندگانی را به شما معرفی می‌کنیم که تعدد آثارشان، باعث شد به آن‎ها لقب «ماشین‌های نویسندگی» قرن بیستم داده شود. در ادامه با چهارنفر از این نویسندگان آشنا می‌شوید.

آگاتا کریستی - (۱۹۷۶-۱۸۹۰)

آگاتا کریستی

این نویسنده انگلیسی از سال ۱۹۲۰، یعنی از زمان انتشار اولین کتاب خود با عنوان «ماجرای مرموز در سبک‌ها» تا چند سال قبل از مرگ اش در سال ۱۹۷۶، هرسال یک رمان و گاهی نیز، دو یا سه کتاب در یک‌سال منتشر می‌کرد (بدون در نظر گرفتن داستان کوتاه، شعر، نمایشنامه‌ها یا زندگی‌نامه‌ها). او نه تنها سهم زیادی در ادبیات داشت، بلکه هم‌اکنون نیز با فروش بیش از دو میلیارد نسخه از کتاب‌هایش در سراسر جهان، پرفروش‌ترین نویسنده تاریخ است.

استفان کینگ - (متولد ۱۹۴۷)

استفان کینگ

استفان کینگ با انتشار تقریباً یک کتاب در سال، یکی از مدرن‌ترین نویسندگان پرکار در این فهرست است. این نویسنده که برای اولین‌بار در سال ۱۹۷۴، اولین رمان ترسناک خود، یعنی «کری» را منتشر کرد، تا به امروز همچنان پرکار است و حداقل یک رمان در سال منتشر می‌کند. کینگ معمولاً اولین پیش‌نویس یک رمان را ظرف سه‌ماه به پایان می‌رساند.

آر. ال. استاین - (متولد ۱۹۴۳)

آر. ال. استاین

دومین نویسنده آثار ترسناک در این فهرست، رابرت لارنس استاین نویسنده معروف آمریکایی است که بیشتر با مجموعه «دایره وحشت» شناخته می‌شود. استاین با انتشار به طور متوسط ۱۲ رمان در سال و رکورد انتشار ۴۹ کتاب در یک‌سال، یکی از پرکارترین نویسندگان این فهرست است.

انید بلایتون - (۱۹۶۸-۱۸۹۷)

انید بلایتون

بلایتون از نویسندگان محبوب ادبیات کودک و نوجوان اهل انگلستان است که با انتشار بیش از ۷۵۰ عنوان کتاب در طول زندگی خود، پرکارترین نویسنده این فهرست به شمار می‌آید. بلایتون با نوشتن حداکثر شش هزار کلمه در روز، اغلب یک رمان را در عرض چند هفته کامل می‌کرد و این ویژگی، او را به ماشین نویسندگی قرن بیستم و یکی از پرکارترین داستان‌نویسان انگلیس تبدیل کرد؛ به‌طوری‌که گفته می‌شود، در سال‌های ابتدایی دهه ۱۹۵۰، هر سال به‌طور متوسط ۵۰ عنوان از کتاب‌هایش منتشر می‌شد. داستان‌های بلایتون به حدود ۹۰ زبان ترجمه شده و بیش از ۶۰۰ میلیون نسخه از آثارش به فروش رسیده است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟