مجله کیهان بچه ها ، نوستالژی کودکان دهه 50 و 60 + فیلم
حجم ویدیو: 8.34M | مدت زمان ویدیو: 00:01:01

مجله کیهان بچه ها از سری نشریات مخصوص کودکان و نوجوانان بود که محبوبیت بسیاری در بین جوانان و نوجوانان ایرانی داشته است.

به گزارش رکنا ، تعداد صفحات مجله کیهان بچه ها به طور میانگین 40 صفحه است که با تصاویر و عکس های بسیار زیاد رنگی جلوه ای خاص پیدا می کرد . مجله کیهان بچه ها در رشد فرهنگی و آموزش بچه های دهه 50 و 60 نقش بسیار پررنگی داشت ؛ از سرگرمی گرفته تا چیستان و داستان های متناسب با سن کودکان در این مجله در هر شماره نگاشته می شد.

بنیانگذار مجله کیهان بچه ها:

جعفر بدیعی روزنامه نگار و بنیانگذار مجله کیهان بچه ها بود ، در تابستان 1335 بدیعی پیشنهاد چاپ هفته نامه ای مخصوص کودکان را به دکتر مصطفی مصباح زاده صاحب موسسه کیهان ارائه کرد که با استقبال او روبرو شد و این گونه بود که اولین شماره از این مجله در روز پنج شنبه 6 دی ماه 1335 و با سرمایه موسسه کیهان منتشر شد .

بعد از انقلاب ایران :

مجله کیهان بچه ها در سال ۱۳۵۷ و بعد از اعتصاب سراسری مطبوعات دوره جدید خود را آغاز کرد ، سکان هدایت این هفته نامه از سال ۱۳۶۱ تا سال ۱۳۹۲ بر عهده امیر حسین فردی بود که توانست با فراخوان های متعدد نویسندگان کودک و نوجوان را از هر طیف و سلیقه ای گرد هم آورد و دوران شکوفایی کیهان بچه ها را رقم بزند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟