به گزارش رکنا، محمدرضا حقدوست؛ مدیر آموزش و آفرینش پژوهشکده اسراء و دبیر اجرایی جشنواره بین المللی سعدی گفت : نخستین جشنواره بین‌المللی علمی ادبی و هنری سعدی با هدف کشف و تربیت و رشد استعداد‌های نهانکودکان، نوجوانان و جوانان به اهتمام پژوهشکده ادبیات تحلیلی و تطبیقی اسراء و باشگاه ملی جوانان پژوهشگر برگزار می‌ گردد.

WhatsApp Image 2020-01-09 at 13.49.12

طبق مصوبه جلسه شورای مرکزی پژوهشکده و دبیرخانه جشنواره سعدی، مهلت ارسال آثار به جشنواره تا آخر اسفند ماه تمدید شده است و علاقه مندان می توانند برای اطلاع از شرایط و شرکت در جشنواره تا پایان اسفند ماه سال جاری به سایت رسمی جشنواره saadifestival.com مراجعه نموده و جهت ارسال آثار اقدام کنند.

همچنین در ادامه جلسه شورای مرکزی، تاریخ اختتامیه جشنواره بین المللی سعدی نیز مشخص شد و در روز جهانی گرامیداشت سعدی مورخ 1 اردیبهشت99 آیین اختتامیه نخستین جشنواره بین المللی سعدی برگزار خواهد شد.

WhatsApp Image 2020-01-09 at 13.49.11

محمدرضا حقدوست، با بیان این که این جشنواره از فروردین امسال به‌صورت کشوری و بین المللی آغاز به کار کرده است افزود: جشنواره در ۱۲ رشته علمی ادبی و هنری ویژه پنج گروه سنی کودک و نوجوان، دانش آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید دانشگاه و عموم مردم برگزار می‌شود.

وی گفت: رابطه خدا با انسان، رابطه انسان با خدا، رابطه انسان با انسان و رابطه انسان با طبیعت از موضوع‌های اصلی مسابقه است.

رشته ادبیات در بخش‌های شعر کلاسیک و نو، داستان کوتاه، طنز، کاریکلماتور ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان، رشته هنر در بخش‌های خوشنویسی، تایپوگرافی، طراحی و نقاشی، کاریکاتور ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان، رشته نمایش در بخش‌های نمایشنامه‌نویسی، فیلمنامه نویسی، موشن گرافیک، انیمیشن کوتاه ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان، رشته مقالات میان رشته‌ای در بخش‌های هنر و ادبیات ویژه استادان، معلمان، دانشجویان، رشته مقالات ادبیات کودک ویژه استادان، معلمان، دانشجویان و رشته ارائه مقاله علمی و پژوهشی، ویژه استادان، معلمان، دانشجویان برگزار می‌شود.

در پایان به رتبه های اول هر رشته مدال طلای ادبی سعدی متناظر با نوبل ادبیات ایران و به برگزیدگان جوایز نفیس به همراه لوح تقدیر، دیپلم افتخار و گواهینامه وزارت علوم تحقیقات و فناوری و عضویت افتخاری در باشگاه ملی جوانان پژوهشگر اهدا می گردد و آثار برجسته در کتاب جشنواره چاپ می شوند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟