به گزارش رکنا، مارک فیشر، نویسنده روزنامه گاردین در یادداشتی با عنوان «بچه پولدارها: تاریخچه مال‌ها در تهران» از اجرای نمایشی با موضوع رفتارهای ریچ‌ کیدزها تهرانی خبر داده است. این نمایش توسط جواد علی‌پور کارگردانی شده است که رفتارهای تکان‌دهنده قشر نوکیسه تهران را به تصویر می‌کشد.

فیشر در یادداشت خود نوشته است: «احساس اتومبیل‌سواری با اتومبیلی فوق‌العاده در امتداد بلواری پرزرق‌وبرق در تهران مطمئناً شبیه تماشای این تولید پیشرفته و با کیفیت جاوید علی‌پور و کرستی هوسلی است. با اجرای اینستاگرام روی تلفن‌هایمان و همچنین دیدن تصاویر پیش‌بینی شده روی صحنه، ما در معرض کولاژ چندرسانه‌ای - همه هشتگ‌ها، لایوها و پیمایش سریع - تقریباً مسغرق در جزئیاتش قرار می‌گیریم.»

نام نمایش «Rich Kids» (بچه پولدارها) است که جاوید علیپور در کنار پیوند صادقیان در آن ایفای نقش می‌کنند و نمایش اشاره به زندگی فرزندان ثروتمندی دارد که در همین چند سال اخیر پدید آمده‌اند. رفتار از منظر منتقد انگلیسی رفتار این طبقه کاملاً تکان‌دهنده است. او در یادداشت خود به اصول رفتاری والدین و معیارهایی اشاره کرده است که در ایران مجاز شمرده نمی‌شود.

جاوید علی‌پور در اجرای خود برای ایجاد قیاس از اینستاگرام استفاده کرده و داستان دو جوان ثروتمندی را دست‌مایه قرار می‌دهد که با بهره‌گیری از پیمایش اینستاگرام، یک تصادف شدید پورشه در تهران را روایت می‌کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟