کدخبر: 401114 5993

حوادث رکنا: پیگیری پرونده سرقت ۵٠میلیون‌تومان طلا از ســـــــوی کارآگاهان پلیـــــس‌آگــاهـــی خراسان‌رضوی، پرده از یک اقدام عجیب برداشت.

اواخر شب بود که اعضای خانواده به خانه رسیدند. آن‌ها خیلی خسته بودند و بدون توجه به شواهدی که نشان از حضور فردی دیگر در منزل باشد، خوابیدند. صبح روز بعد پدر خانواده که قصد رفتن به سر‌کار داشت، متوجه این مسئله شد، شواهدی که ساعتی بعد نشان داد منزل مورد دستبرد واقع شده و ۵٠میلیون تومان طلا ناپدید شده است.

پدر خانواده به نام سعید که در تنگناهای زیادی تا‌کنون توانسته بود خانواده‌اش را به ساحل امنیت و آرامش برساند، خوب می‌دانست با وجود فضاهای اقتصادی فعلی از‌دست‌دادن سرمایه ۵٠میلیون تومانی، امنیت خانواده‌اش را به خطر خواهد انداخت.

او در تماس با پلیس Police ١١٠ماجرا را تشریح کرد. با حضور مأموران کلانتری در این منزل واقع در خیابان مصلی، بررسی‌های تخصصی آغاز شد و پس از تشکیل پرونده به دستور سرهنگ حسین بیات‌مختاری، رئیس پلیس‌آگاهی خراسان‌رضوی پیگیری آن بر‌عهده گروهی از کارآگاهان مبارزه با سرقت Stealing پایگاه شرق پلیس‌آگاهی در مشهد قرار گرفت.

سرنخ‌هایی از ردپای آشنا

کارآگاهان در بررسی صحنه سرقت متوجه شدند که سارق یا سارقان بدون اینکه قفل‌های خروجی را تخریب کرده یا به‌زور وارد این منزل شده باشند، این سرقت را مرتکب شده‌اند. همچنین کارآگاهان متوجه شدند که سارقان یک راست سر‌اصل موضوع رفته‌اند و در واقع محل مخفی‌کردن طلاها را از قبل می‌دانسته‌اند. به‌هم نریختن منزل گواه این موضوع بود.

اولین پرسش کارآگاهان پلیس‌آگاهی درباره وجود اختلافات احتمالی با فامیل، آشنا و حتی همسایه‌ها بود. پدر خانواده با اعلام اینکه با هیچ فردی مشکل آنچنانی نداشته‌اند، بررسی‌ها را در بن‌بست قرار داد.

کلید یدکی در دست زنی کینه‌ای

بررسی قفل‌ها و نحوه سرقت مشخص کرد که سارق یا سارقان با خیال راحت و بدون دردسر وارد این منزل شده‌اند که همین نکته تحقیقات را وارد مرحله جدیدی کرد. کارآگاهان تحقیقات خود را بر روی تمام افرادی که به نوعی کلید یدکی این منزل را در دست داشتند، متمرکز کردند.

یکی از افرادی که کلید یدکی این منزل را داشت، خانمی از اقوام درجه یک این خانواده بود. اما اعضای این خانواده مدعی بودند که به این فرد مثل چشمانشان اعتماد دارند و او نمی‌توانسته عامل این سرقت باشد.

اما کارآگاهان پلیس‌آگاهی با توجه به تجربه‌هایی که در رسیدگی به پرونده‌های مختلف داشتند، خوب می‌دانستند که ممکن است این سرقت از سوی هر فردی رخ داده باشد. کارآگاهان با فراخواندن این خانم جوان به پلیس‌آگاهی، تحقیقات خود را از این فرد آغاز کردند.

زن جوان به نام فاطمه با اطمینان کامل خود را برئ از این پرونده دانست و اعلام کرد که رابطه صمیمانه‌ای با اعضای این خانواده دارد. کارآگاهان در ادامه بازجویی‌های تخصصی با توجه به اختلافات چشمگیر و پنهانی که میان این خانم جوان و اعضای این خانواده بود، توانستند مچ او را بگیرند و با تمسک به همین اطلاعات او را به تناقض‌گویی بیندازند.

زن جوان وقتی واقعا به مخمصه افتاد که نتوانست کارآگاهان را به مکانی که شب سرقت در آنجا حضور داشته است، مطمئن کند. همین سرنخ موجب روشن‌‌شدن بسیاری از زوایای پنهان این پرونده شد.

می‌خواستم انتقام بگیرم

زن جوان که دستش برای کارآگاهان رو شده بود، در ادامه آنچه را در لایه‌های زیرین ارتباط او با اعضای این خانواده در جریان بود مطرح کرد و پرده از راز این پرونده برداشت. این متهم در اظهاراتش اعلام کرد: « اختلافات ما خیلی ساده آغاز شد. هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم یک اختلاف ساده بتواند چنین برایم دردسرساز شود. اما این اختلافات روز به روز گسترده‌تر می‌شد، هر چند به ظاهر خیلی با هم خوب بودیم، اما این اختلاف‌ها از درون مرا نابود کرده بود، از آن‌ها متنفر بودم. روزی به منزلشان رفته بودم که در را باز نکردند و با کلیدی که داشتم وارد شدم. همان روز این نقشه به ذهنم رسید و مترصد یک فرصت بودم تا آن را عملیاتی کنم. شب سرقت می‌دانستم که آن‌ها به مهمانی Party دعوت هستند و بهترین فرصت برای گرفتن انتقام بود. شب بود که با خیال راحت به خانه‌شان رفتم و بدون اینکه کسی مرا ببیند، در چشم‌برهم‌زدنی طلاها را که می‌دانستم کجا مخفی شده‌اند‌ بیرون.»برداشتم و مخفیانه از خانه زدم بیرون.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

لحظه شماری معصومه برای صیغه شدن در چالوس !

جزییات فاجعه در باند 29 فرودگاه شیراز!

سرنوشت تلخ ملیحه، زهرا و آزاده مو بر تن سیخ می کند + جزییات

رقصیدن جمیله برای مرد شیطان صفت قبل از تجاوز وحشیانه ! + عکس

نقش عجیب دلار ارزان دولتی در مرگ 3 دانش آموز یزدی در گرجستان ! + عکس

نجات پسر جوان اعدامی به خاطر داشتن شناسنامه متولد تهران !

تجاوز راننده تاکسی به دختر جوان در شب پارتی! + عکس

لیست سیاه 90 دانش آموز یاسوجی در خانه مجردی جوان شیطان صفت! + جزئیات

بیتا دوست مطلقه سارا بود! / او مخ شوهرم را زد!

نامادری بدبختم کرد شوهرخواهرم نجاتم داد!

این دختر زیبا ملکه تمساح هاست! + عکس وحشتناک

پرونده سیاه یک زن و 4 مرد به جرم فروش محصولات جنسی غیر مجاز در تهران

تجاوز وحشیانه به زن 40 ساله توسط دوستان شوهر

ناگفته های شوم دختر 16 ساله از خوابیدن اجباری با یک سگ + عکس

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها