معرفی 10 گزینه شهرداری تهران تا پایان هفته/ چمران خبر داد

شهرداری تهران در دوره آینده منتظر شهردار جدید است. تا کنون گزینه های متعددی برای تصدی شهرداری تهران معرفی شده اند. پیش بینی هایی برای تصدی شهرداری تهران در دوره آینده مطرح است. فعالان شهری نیز تعدادی گزینه جدی برای شهرداری تهران معرفی کرده اند.

به گزارش رکنا، مهدی چمران، عضو منتخب شورای شهر تهران درباره آخرین رایزنی‌ها و جلسات بررسی گزینه‌های  تصدی شهرداری تهران اظهار کرد: این جلسات از چهارشنبه هفته گذشته آغاز شده است و به‌صورت فشرده ادامه دارد و قرار است در این هفته نیز این جلسات ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به کاهش تعداد گزینه‌های احتمالی شهرداری تهران گفت: در زمان حاضر تعداد این افراد به 25 الی 26 نفر رسیده است، بر همین اساس گزینه‌ها براساس شاخص‌های تدوین‌شده مورد بررسی و نظرخواهی از سوی منتخبین قرار می‌گیرند.

عضو منتخب شورای شهر تهران ادامه داد: در ادامه گزینه‌هایی که بیشترین امتیاز را داشته باشند به مرحله بعدی راه پیدا خواهند کرد.

چمران در پاسخ به این پرسش که چه‌تعداد از افراد به مرحله بعدی راه پیدا خواهند کرد گفت: براساس تصمیم اخذشده 10 نفر از گزینه‌ها به مرحله بعدی راه پیدا خواهند کرد و تا پایان هفته این 10 نفر مشخص خواهند شد.

وی اضافه کرد: در ادامه 10 نفری که به مرحله بعدی راه پیدا کنند باید برنامه‌های خود را برای حضور در شهرداری تهران در اختیار منتخبین قرار بدهند و در ادامه نیز از این 10 نفر 3 نفر انتخاب خواهند شد و در مرحله نهایی قرار خواهند گرفت.

عضو منتخب شورای شهر تهران ادامه داد: با مشخص شدن 3 نفر از گزینه نهایی شهرداری تهران این 3 نفر با یکدیگر رقابت خواهند کرد و در نهایت شهردار تهران از بین این 3 نفر مشخص می‌شود.

چمران همچنین درباره اسامی‌ای که به‌عنوان گزینه‌های نهایی شهرداری تهران مطرح می‌شود گفت: این اسامی گمانه‌زنی رسانه‌ای است و هنوز در این زمینه افراد خاصی مشخص نشدند و باید منتظر ماند تا پایان هفته نتیجه آن مشخص شود.

وی همچنین درباره زمان آغاز فعالیت شورای ششم نیز گفت: در این زمینه نیز به‌احتمال قوی اواسط مردادماه آغاز رسمی شورای ششم خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟