شاه پهلوی عاشق این دختر زیبا بود ! / جواب قاطع نه ایران دخت به شاه + عکس

ایران دخت، دختر همسر اول احمد شاه زنی بسیار زیبا و مورد توجه بود. یکی از کسانی که تمایل به ازدواج با ایراندخت داشت محمدرضا پهلوی بود. محمدرضا پهلوی هم زمانی که در سوئیس بود ایراندخت را می‌بیند و سخت دلباخته او می‌شود.

ایران‌دخت (1294–1363) بزرگترین فرزند احمد شاه بود که حاصل ازدواج وی با همسر اولش، بدرالملوک والا، بود. وی در 5 سالگی به همراه پدر و مادرش به خارج از ایران رفت. او در حالی‌که 4 سال از محمدرضا پهلوی بزرگتر بود، وقتی که محمدرضا او را دید مورد توجه شاه آیندهٔ ایران قرار گرفت. محمدرضا با پدرش دربارهٔ قصد ازدواج با دختر آخرین شاه قاجار صحبت می‌کند، ولی رضا شاه وقتی که ایران‌دخت در سال 1315 هجری شمسی به ایران آمد به او گفت که آب پهلوی و قاجار در یک جوی نمی‌رود؛ لذا وی مجدداً به اروپا بازمی‌گردد و همان‌جا ازدواج می‌کند. پس از چند سال (در سال 1324) و درحالیکه او سه فرزند داشت از شوهرش جدا می‌شود.

محمدرضا پهلوی پس از جدایی از فوزیه، با توجه به طلاق ایران‌دخت، بار دیگر موضوع ازدواج با او را مطرح می‌کند که این بار نیز بی‌ثمر می‌ماند. ایران‌دخت از تنها همسر خود، عباس فاروقی، یک دختر و دو پسر داشت.

ایران دخت

ایران دخت

منبع:ساعدنیوز

کدخبر: 868837
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟