علت افزایش شهرت عباس جمشیدی فر و رضا نیکخواه ! + فیلم
حجم ویدیو: 29.15M | مدت زمان ویدیو: 00:00:55

مسابقه جوکر یک مجموعه تلویزیونی ایرانی در ژانر واقع‌نما است مسابقه جوکر توسط احسان علیخانی و سید حامد میرفتاحی کارگردانی شده‌است مسابقه جوکر  از ۶ آذر ۱۴۰۰ در سرویس استریمینگ فیلیمو به نمایش درآمد مسابقه جوکر مجموعه با استقبال بالایی از سوی بینندگان مواجه شده‌است مسابقه جوکر تعدادی از چهره‌های مشهور هنری، ورزشی، اجتماعی و ... در یک اتاق در بسته برای ‌خنداندن یک دیگر رقابت می‌کنند

مسایقه جوکر

 فصل اول رئالیتی شو جوکر هفته قبل به پایان رسید و قسمت اول فصل دوم جوکر هم دو روز قبل منتشر شد. اما با وجود حضور ۱۶ شرکت کننده، تنها دو نفر نام شان بر سر زبان‌ها افتاد. یکی از این چهره ها، رضا نیکخواه بود که با وجود حذف شدن در بخش‌های پایانی، محبوب ماند. دیگری هم عباس جمشیدی فر است که توانسته تا اینجای کار توجه‌ها را به خود جلب کند. این در حالی است که در فصل اول دو برنده اصلی، برخلاف تصور معمول با واکنش‌های منفی روبرو شدند.

به گزارش فرارو، در فصل اول امین حیایی، رضا نیکخواه، هومن حاجی‌عبداللهی، امیرمهدی ژوله، بیژن بنفشه‌خواه، سام درخشانی، امیر کاظمی و سهیل مستجابیان حضور داشتند. در پایان هم هومن حاجی‌عبداللهی و سهیل مستجابیان پیروز از بازی بیرون آمدند.

در فصل دوم جوکر نیز، وحید آقاپور، ایمان صفا، هومن برقنورد، شهرام قائدی، سپند امیرسلیمانی، عباس جمشیدی، آرش نوذری و بهنام تشکر حضور دارند و هنوز شرکت کننده‌ای حذف نشده است.

شرکت کنندگان در این رئالیتی شو باید یکدیگر را بخندانند و حذف کنند، اما لب به خنده باز نکنند. برنامه‌ای که از نسخه‌ای ژاپنی الگو گرفته شده است و تاکنون نسخه‌های کپی شده آن در استرالیا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، مکزیک، هند و برزیل تولید و از طریق پلتفرم‌های اینترنتی پخش شده است.

مسابقه جوکر

رضا نیکخواه با وجود اینکه پیروز میدان فصل اول نبود، توانست به محبوبیتی چشمگیر از نگاه تماشاگران دست یابد. از نگاه منتقدان و مخاطبان این رئالیتی شو می‌شود فهید که خلق موقعیت‌های طنز، شوخی‌های طراحی شده و جوکر تایم‌های خلاقانه باعث شده تا رضا نیکخواه چهره طناز و محبوب برنامه شود.

برخلاف او دیگر شرکت کنندگان تلاش شان این بود که از موقعیت‌های طنز و شوخی‌ها فرار کنند، تا یک وقت خنده شان نگیرد و از بازی حذف شوند. عاملی که باعث کسالت و خستگی تماشاگر شده بود.

این موضوع برای عباس جمشیدی فر در فصل دوم هم با قدری تفاوت صدق می‌کند. در قسمت اول وحید آقاپور و هومن برقنورد تلاش کردند با ایجاد موقعیت شوخی، دیگر شرکت کنندکان را بخندانند، اما موفق نشدند. آن‌ها برخلاف فصل اول، حتی موفق نشدند قسمت اول را از کسالت درآورند و لبخندی به صورت تماشاگر بیاورند.

در نهایت اما، عباس جمشیدی با جوکر تایم خلاقانه اش توانست این قسمت را از کسالت نجات بدهد. او با اجرای سنتور و کمک گرفتن از ایمان صفا در نقش مار موفق شد که هم مخاطب را بخنداند و هم یک کارت زرد برای وحید آقاپور به ارمغان بیاورد.

پخش کننده ویدیو در حال بارگیری است.

برنده‌ها، بازنده اصلی جوکر؟

در قسمت پایانی فصل اول جوکر، تنها هومن حاجی‌عبداللهی و سهیل مستجابیان باقی ماندند و با توافق مشترک به عنوان برنده برنامه معرفی شدند. اما برنامه آن‌ها آنقدر نا امید کننده و خالی از خلاقیت بود که در شبکه‌های اجتماعی مورد انتقاد تماشاگران برنامه قرار گرفتند.

هر چند این هجمه‌ها برای سهیل مستجابیان بسیار بیشتر از هومن حاجی عبداللهی بود. او که در طول فصل اول تلاشش را کرد که از شوخی‌ها دور شود و اخطار نگیرد، جوکر تایم خلاقه اش هم کمک نکرد تا از انتقاد‌ها در امان بماند.

اما شرکت کنندگانی همچون سام درخشانی، امیرمهدی ژوله، بیژن بنفشه‌خواه و امین حیایی که با خندیدن شان از مسابقه حذف شده بودند، بی انتقاد از مسیر نگاه تماشاگران عبور کردند.

در فصل دوم نیز تا اینجای کار بهنام تشکر و آرش نوذری بیشترین فرار و کمترین شوخی و خلق موقعیت خنده را داشته اند. همین مسئله باعث شده تا اخطاری نگیرند، اما از دید مخاطب بی نمک جلوه کنند. اما با این حال باید در قسمت‌های بعدی جوکر دید که آیا این سه شرکت کننده روند نخندین و نخنداندن را ادامه می‌دهند یا خیر. روندی که هرچند می‌تواند آن‌ها را به پیروزی برساند، اما از محبوبیت شان بسیار کم خواهد کرد.

منبع:فرارو

 

 

کدخبر: 758930
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟