راز بایکوت محبوبترین سریال تلویزیون چه بود؟

سریال خواب و بیدار به نویسندگی و کارگردانی مهدی فخیم‌زاده است. سریال خواب و بیدار ساخته سال ۱۳۸۰ است. سریال خواب و بیدار از شهریور تا اسفند سال ۱۳۸۱ از شبکه ۱ سیما به روی آنتن رفت. سریال خواب و بیدار جزو پربیننده ترین سریال ها بود.حقایق سریال خواب و بیدار را در ادامه مشاهده می کنید.

به گزارش رکنا، سریال جنجالی و جریان ساز که از همان ابتدا به دلایل مختلف می شد این جایگاه را برایش حدس زد ؛ اولین سریال پلیسی تولید تلویزیون ، تغییر نگرش مردم به شغل پلیس ، تغییرات پلیس مدرن و ... همه و همه در کنار داستانی که تا آن زمان اصلاً به ذهن کسی نمی رسید!  یک تبهکار زن که در خارج از ایران دوره تیراندازی دیده و حال برای یک معامله بزرگ به کشور می آید اما پولش را از دست می دهد و برای جبران به اجبار قانون شکنی می‌کند. مشخص بود که این قصه پربیننده و چه تبعاتی خواهد داشت و مردم هم می دانستند که قصه واقعی است اما ...

در حین ساخت فیلم از تغییراتی که در چهره بازیگر نقش کبری اعمال شد تا تغییر پایان سریال - در واقعیت ناتاشا از ایران خارج شده بود - گروه سازنده با همه موانع کنار آمدند . سریال همه رکوردهای تلویزیون را شکست و از آنجا به بعد مشکل اصلی نمایان شد !

برای ۱۷ سال و درحالیکه سریال های دیگر هر کدام بارها و بارها از شبکه‌های مختلف تجدید پخش می‌شدند ، خواب و بیدار با وجود درخواست های مکرر مردم هرگز از بایکوت آرشیو بیرون نیامد !

موسسه سروش سیما نیز به کسانی که خواهان خرید این سریال می‌شدند فقط یک جمله می گفت :« این یک اثر ممنوع است !» و هیچ توضیح دیگری وجود نداشت !

سرانجام پس از ۱۷ سال سریال با دوبله جدید و تغییر بسیاری دیالوگ‌ها دوباره مجوز آنتن گرفت . تغییراتی که در برخی سکانس های معروف ، به قدری آشکار بود که از روی لب خوانی جمله اصلی مشخص می‌شد ! بماند که مردم با هر تکه آن دیالوگ ها خاطره داشتند و نمی توانستند جملات جدید را هضم کنند ! خواب و بیدار با جرح و تعدیل های جدید بارها و بارها از شبکه های مختلف پخش شد و هنوز هم پربیننده است.

آیا این خبر مفید بود؟