مسعود پزشکیان برای انتخابات 1400 رد صلاحیت شد

مسعود پزشکیان ، نایب رئیس پیشین مجلس از سوی شورای نگهبان برای نامزدی در انتخابات 1400 رد صلاحیت شد.

به گزارش رکنا، مسعود پزشکیان سیاستمدار اصلاح طلب و نماینده‌ مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی است که در مجلس دهم، نایب رئیس اول پارلمان بود. او در دوره‌های هشتم، نهم، دهم و یازدهم نماینده همین حوزه انتخابیه و همچنین در دولت هشتم وزیر بهداشت بود.

پزشکیان تحصیلات ابتدایی خود را در زادگاهش مهاباد طی کرد و سپس به مرکز استان آذربایجان غربی رفت و در هنرستان کشاورزی ارومیه ، دیپلم صنایع غذایی گرفت. پس از اخذ دیپلم، در سال ۱۳۵۲ برای انجام خدمت سربازی به شهر زابل در استان سیستان و بلوچستان منتقل شد و در همین دوره بود که به پزشکی علاقه پیدا کرد و در نتیجه در سال ۱۳۵۴ و پس از اتمام خدمت سربازی، دیپلم دوم خود را در رشته طبیعی (علوم تجربی) اخذ کرد و در سال ۱۳۵۵ در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز پذیرفته شد.

او دوره‌ پزشکی عمومی خود را در سال ۱۳۶۴ به پایان رساند و در سمت مربی فیزیولوژی شروع به تدریس در دانشکده‌ پزشکی نمود. در سال ۱۳۶۹ تخصص خود در رشته جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز اخذ کرد و سپس در سال ۱۳۷۲ فوق تخصص جراحی قلب را از دانشگاه علوم پزشکی ایران دریافت نمود و بلافاصله در بیمارستان قلب شهید مدنی تبریز استخدام شد که بعدها رئیس این بیمارستان شد.

پزشکیان در سال ۱۳۷۳ به ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز منصوب شد که ریاست او بر این دانشگاه تا سال ۱۳۷۹ ادامه داشت. او سپس به تهران منتقل شد و به مدت ۶ ماه سمت معاونت سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را برعهده داشت. سرانجام در دور دوم ریاست جمهوری سید محمد خاتمی به عنوان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مجلس رأی اعتماد گرفت و در 13 سال گذشته نیز نماینده مجلس بوده است. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟