آیا صالحی گزینه اصلی اصلاح طلبان در انتخابات 1400 خواهد بود؟

در شرایطی که محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه و محمد رضا عارف ، رئیس بنیاد امید ایرانیان از حضور در انتخابات 1400 منصرف شده اند، برخی منابع آگاه به رکنا خبر دادند که احتمالا علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی گزینه اصلی اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود.

به گزارش رکنا، خبرنگار سیاسی رکنا از برخی منابع آگاه کسب اطلاع کرده است که علی اکبر صالحی ، رئیس سازمان انرژی اتمی احتمالا روز شنبه برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور می رود. اصلاح طلبان روی او به عنوان گزینه ای بسیار جدی برای رای آوری حساب می کنند و ساعت هایی است که در فضای مجازی گمانه زنی های زیادی در این باره مطرح شده است.

البته صالحی دقایقی پیش به تسنیم گفته است که «در حال حاضر تصمیم قطعی و نهایی برای کاندیداتوری نگرفته ولی در حال بررسی این موضوع است.»

وی در این گفت و گو افزوده است که «حقیقت این است که فعلاً تصمیم قطعی برای کاندیداتوری نگرفته‌ام و ترجیح ام بر نیامدن هست ولی طی این ایام تماس‌های متعددی از گروه‌های مختلف گرفته شده و محبت‌های زیادی داشته‌اند؛ لذا من به احترام این درخواست‌ها در حال بررسی موضوع هستم.»

وی البته تاکید کرده است که «اگر تصمیم قطعی به کاندیداتوری گرفتم به صورت مستقل در انتخابات حاضر خواهم بود و در این صورت فردا یا پس فردا به وزارت کشور مراجعه می‌‌کنم.»

آیا این خبر مفید بود؟