توضیحات عراقچی درباره آخرین وضعیت مذاکرات وین + فیلم
حجم ویدیو: 2.90M | مدت زمان ویدیو: 00:01:32

مذاکرات ایران در وین در جریان است.

به گزارش رکنا، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه پس از دیدار و گفت و گو با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفت و گویی اظهار داشت: مذاکرات وین دور چهارم مذاکرات ماست. روندی که در سه دور قبلی شروع کردیم ادامه خواهیم داد. در مسیری قرار گرفتیم که مسیر مشخصی است. حداقل درباره مسیری که باید برویم تفاهم وجود دارد. اگرچه موانع جدی در این مسیر هست، راه درازی را در پیش داریم و به هیچ وجه نمی شود زمانبندی را برای آن پیش بینی کرد.

وی افزود: بخواهیم وارد بحث زمانبندی شویم تلاش داریم هر چه زودتر این کار انجام شود با این حال تعجیل بی مورد نخواهیم کرد و اجازه فرسایشی شدن هم نخواهیم داد. با دقت کار را انجام می دهیم مشکلات موجود بعضا جدی است و بابد از طریق مذاکره حل و فصل شود، کار سختی در پیش داریم. امیدواریم در زمان کوتاهتری بحث را به سرانجام برسانیم.

معاون وزیر خارجه اظهار داشت: بحث زمان برای ما اولویت ثانویه دارد، اولویت اول دقت روی منافع ملت ایران و تامین منافع ملت ایران و تامین مواضع قطعی جمهوری اسلامی ایران که بارها بیان شده است.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟