کرباسچی: محسن هاشمی برای حضور در انتخابات 1400 آمادگی دارد / جهانگیری هنوز تصمیم قطعی نگرفته

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی تاکید کرد که اسحاق جهانگیری هنوز به تصمیم قطعی برای حضور در انتخابات 1400 نرسیده است.

به گزارش رکنا، غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی درباره حضور محسن هاشمی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: با توجه به جلساتی که با آقای هاشمی برگزار کردیم، ایشان آمادگی حضور در رقابت های انتخاباتی را دارد. البته آقای هاشمی حضورشان را به این مساله موکول کرده اند که جبهه اصلاحات روی ایشان به تفاهم برسد، چون آقای هاشمی نمی خواهد نامزد اختلافی باشد.

وی افزود: تا این لحظه برخی احزاب اصلاح طلب به ایشان رای داده اند و این زمینه فراهم شده است که ایشان جزو 14 نفر پیشنهادی نهاد اجماع ساز باشند. ولی این که ایشان نهایتا کاندیدای منفرد جبهه اصلاحات باشد، مشخص نیست، چون جبهه اصلاحات بنا دارد که در این دوره بیش از یک نفر را معرفی نکند.

کرباسچی درباره حضور اسحاق جهانگیری در انتخابات 1400 نیز عنوان کرد: آقای جهانگیری هنوز برای حضور در انتخابات 1400 اعلام نظر نکرده اند و در حال بررسی شرایط هستند، اما به هر حال ایشان سابقه مدیریتی مناسبی دارند و با بسیاری از مسائل کشور آشنا هستند.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ادامه داد: در مجموع اما انتخاب نامزد نهایی برعهده جبهه اصلاحات است، برخی افراد این جبهه حضور آقای جهانگیری در دولت فعلی را زمینه ای را برای این می دانند که ایشان بتوانند کارها را در دولت بعدی هم سامان بدهد، اما بعضی افراد به دلیل نارسایی هایی که در دوره خدمت هشت ساله آقای جهانگیری در دولت فعلی وجود داشته و نقدهایی که به ایشان وارد است، نظر متفاوتی دارند.

وی در پایان تاکید کرد: در هر صورت، هنوز در جبهه اصلاحات روی هیچ گزینه ای بحث نهایی نشده است. از آنجایی هم که تعداد افراد زیاد است و قرار است در آینده نزدیک همه افراد برنامه های خودشان را به نهاد اجماع ساز ارائه کنند و ممکن است این کار زمان زیادی صرف کند، احتمالا معرفی نامزد نهایی جبهه اصلاحات به بعد از زمان ثبت نام موکول خواهد شد. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟