چرا تاج زاده در انتخابات 1400 حضور دارد

به گزارش رکنا، انتخابات1400/محمد عطریانفر، فعال سیاسی اصلاح طلب، گفت: آقای روحانی در طول مسئولیت شان در موقعیت ریاست جمهوری هر سال نشست هایی را در ماه مبارک رمضان با مسئولین، فعالان سیاسی و چهره های شاخص احزاب برگزار می کنند البته این مدت زمانی که دچار کرونا شدیم یک مقدار وضعیت سخت تر شد و محدودیت هایی را مجبور هستند، اعمال کنند.

وی افزود: این محدودیت ها باعث شد، آن نشست هایی که در گذشته با حضور 40 نفر برگزار می شد، بنا بر پروتکل های بهداشتی اعلام شده بیش از 15 نفر در جلسه حضور نداشته باشند. از این جهت امسال حدود 12 نفر از چهره هایی که شاخص بودند از چند گروه سیاسی دعوت شدند.

عطریانفر تصریح کرد: عمدتا دوستان در جلسه تاکید شان بر این بود که از این فرصت سه ماه که دولت در پایان فعالیت 8 ساله خود است به بهترین وجه استفاده کند. نکته اساسی این بود که می شود مسئله کرونا را کنترل کرد به حدی که انتخابات با مشارکت گسترده ای شکل بگیرد.

این فعال اصلاح‌طلب ادامه داد: رئیس جمهور پاسخ‌اش این بود که ما تا تاریخ مقرر برای برگزاری انتخابات1400 حتما گام های موثری را برمی داریم و از پیک کرونا عبور خواهیم کرد و وضعیت واکسیناسیون با اقداماتی که از لحاظ تامین منابع و گفتگو با شرکت هایی که تولید کننده هستند انجام دادیم، مثبت است.

وی افزود: روحانی امیدواری جدی برای تولید واکسن ایرانی داشت و احساس او این بود که بدون هیچ گونه نگرانی و دلهره‌ای در وقت مقرر انتخابات را برگزار خواهیم کرد.

عطریانفر در خصوص کاندیدا شدن تاج زاده نیز تصریح کرد: نظر خاصی در این باره ندارم، تاج زاده از دوستان خیلی خوب ماست ولی تا این لحظه هیچ توضیح منطقی برای حضورشان مطرح نشده است.

وی افزود: هر شهروند ایرانی می تواند در انتخابات شرکت کند لکن یک سری مختصاتی در قانون اساسی تعریف شده برای کاندیداهای ریاست جمهوری که مرجع تشخیص شورای نگهبان است. تصور نمی کنم که چرا دوست عزیزمان تاج زاده با توجه به این محدودیت ها و ملاک ها اقدام به طرح نام خود کرد. ضمن اینکه کلا جبهه اصلاحات این شیوه از طرح نامزدهای انتخاباتی را به صورت منفرد و مستقل و بدون توافق و تفاهم صورت می گیرد را نمی پسندد. برای این حضور هیچگونه توافقی حول محور خاتمی صورت نگرفته است از این جهت من خیلی این شیوه ورود را نمی‌پسندم.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟