افشای پشت پرده قتل جمال خاشقچی به دست بن سلمان توسط آمریکا

به گزارش رکنا، واشنگتن پست روز جمعه نوشت، در گزارشی که قرار است هفته آینده منتشر شود، خلاصه طبقه بندی نشده‌ای از یافته‌های نهادهای اطلاعاتی ارائه می شود که محمد بن سلمان دستور قتل جمال خاشقچی نویسنده معارض حاکمیت ریاض را صادر کرده است.

تیره شدن رابطه دولت جدید آمریکا با عربستان

خاشقچی روزنامه نگار مخالف ولیعهد سعودی مهر ماه سال ۹۷ زمانی که برای انجام یک کار اداری به کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه مراجعه کرد، به قتل رسید اما جسد او هیچ گاه پیدا نشد.

واشنگتن پست انتشار این گزارش را با وعده‌های انتخاباتی جو بایدن رییس جمهوری آمریکا در رابطه با شفافیت پیوند داده و می نویسد این گزارش احتمالاً روابط آمریکا و عربستان که از قبل تیره شده بود را به پایین ترین سطح سوق خواهد داد.

آمریکا در روابط خود با عربستان تجدید نظر می کند

کنگره آمریکا در سال ۲۰۱۹ قانونی را تصویب کرد که دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین آمریکا را موظف به ارائه چنین گزارش طبقه بندی نشده‌ای کرد اما ترامپ این درخواست را نادیده گرفت.

آنتونی بلینکن وزیر امورخارجه آمریکا در اوایل ماه فوریه (بهمن) گفت که ایالات متحده در حال بررسی مشارکت خود با عربستان سعودی است تا اطمینان حاصل کند که با منافع و ارزشهای آمریکا سازگار است.

علاوه براین دولت جدید آمریکا تصمیم به قطع حمایت از عربستان درجنگ یمن گرفته و در اقدامی انصارالله را از فهرست گروه‌های تروریستی خارج کرد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟