انتخاب جو بایدن در انتخابات آمریکا چه تاثیری در بازار خودرو ایران دارد؟

به گزارش رکنا، روز چهارشنبه که احتمال پیروزی ترامپ در انتخابات داده می شد قیمت خودروها تا حدی افزایش پیدا کرد و برخی از فروشندگان از معامله خودروی خود منصرف شده بودند. اما با آغاز روز پنج شنبه و مخابره احتمال موفقیت «جو بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، شاهد بودیم که موج فروشندگان خودرو به سمت بازار آزاد آمد. اما با توجه به محدودیت فعالیت ها در روزهای آخر هفته، آنچنان معامله ای با قیمت های ریزشی در بازار آزاد ثبت نشد. حال با توجه به اینکه رسانه ها احتمال پیروزی بایدن را بیشتر از همیشه مخابره می کنند، شاهد هستیم که موج ثبت آگهی های فروش خودرو در فضای مجازی آغاز شده است.

خبرنگار ما در گفت و گو با چند تن از کارشناسان بازار خودرو به جمع بندی در خصوص آغاز ریزش قیمت خودرو در بازار آزاد رسید. آن طور که تحلیل فعالان بازار خودرو نشان می دهد، از شنبه قیمت اکثر خودروها سقوط قابل توجهی را خواهد داشت و اکثر دلالان به جای خرید، به دنبال فروش خودروهایشان خواهند بود. در این مرحله است که اگر خریداران و مصرف کنندگان خودرو، از انجام معامله در بازار آزاد اجتناب کنند و خرید خود را به زمانی دیگر موکول نمایند، روند کاهشی قیمت ها ادامه خواهد داشت. البته برخی کارشناسان خودرو معتقد هستند که کاهش قیمت خودروها در بازار آزاد به ادامه دار بودن کاهش قیمت ارز و طلا بستگی خواهد داشت و فعلا اعلام قیمت جدید خودروها در کارخانه، جو را تا حدی افزایشی نگه داشته است. اما با این وجود، آنچه که از ظهر جمعه در آگهی های فروش خودرو قابل دیدن است، کاهش قیمت خودروها و عقب نشینی دلال ها و فروشندگان در قیمت گذاری خودروهایشان است.​

یکی از اتفاقات جالب این است که با وجود تعطیل بودن بازار خودرو در روز جمعه، اما ثبت آگهی های فروش جدید، روند کاهش قیمت خودروها را در بازار مخابره می کند و این نوید داده می شود تا در صورت پیروزی قطعی بایدن، حباب قیمت ها کاهش پیدا کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟