بایدن در آستانه رسیدن به عدد جادویی ۲۷۰ رای الکترال / شکست ترامپ بسیار محتمل است

به گزارش رکنا، آخرین شمارش آرا در ایالت‌های آمریکا نشان می‌دهد که جو بایدن در دو ایالت غرب آمریکا آریزونا و نوادا از دونالد ترامپ جلو است و احتمالا آرای الکترال این ایالت‌ها را به دست می‌آورد.

از طرف دیگر در سه ایالت غرب میانه آمریکا نیز اوضاع به سود بایدن است. پیروزی بایدن در ایالت ویسکانسین پیش‌بینی شده است. بایدن در ایالت میشیگان جلوتر از ترامپ است و با توجه به ترکیب بخش‌های این ایالت احتمالا پیشتازی‌اش را حفظ خواهد کرد و همه آرای الکترال این ایالت را به دست خواهد آورد. در ایالت پنسیلوانیا با تعداد ۲۰ رای الکترال دونالد ترامپ از جو بایدن جلو است، اما با توجه به باقی ماندن شمار زیادی از آرای پستی در این ایالت که شمرده نشده‌اند، احتمالا اعلام نتیجه نهایی در این ایالت به تاخیر خواهد افتاد.

اما حتی اگر بایدن آرای الکترال پنسیلوانیا را در نهایت به دست نیاورد. با بردن دو ایالت غربی آریزونا و دو ایالت غرب میانه ویسکانسین و میشیگان (به علاوه آرای پیش‌بینی‌شده برای او در ایالت‌های دیگر) و یک رای الکترال ایالت نبراسکا (ایالتی که آرای الکترال آن بر خلاف ایالت‌های دیگر بین دو نامزد تقسیم می‌شود) او به عدد جادویی ۲۷۰ یعنی اکثریت ۵۳۸ رای کالج الکترال خواهد رسید و به عنوان چهل‌وششمین رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب خواهد شد.

دونالد ترامپ برای پیروزی در انتخابات حتما باید در هر سه ایالت کلیدی غرب میانه آمریکا یعنی ویسکانسین، میشیگان و پنسیلوانیا برنده شود.

البته با توجه تفاوت‌های تاریخ اعلام نتایج رسمی در ایالت‌ها و درخواست‌های احتمالی اردوی ترامپ برای بازشماری آرا در ایالت‌ها با فاصله نزدیک رای‌ها ممکن است اعلام رسمی پیروز انتخابات طول بکشد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟