6 دستور رییس قوه قضاییه در اردبیل در خصوص شرکت کشت و صنعت مغان
حجم ویدیو: 10.54M | مدت زمان ویدیو: 00:01:26

به گزارش رکنا ، رییس قوه قضاییه در هفدهمین سفر استانی خود، در رأس یک هیأت عالی‌رتبه قضایی سوم مهر ماه به اردبیل سفر کرد.

آیت الله رئیسی در جلسه احیاء حقوق عامه در حوزه خصوصی سازی کشت و صنعت مغان: بعنوان رییس دستگاه قضا از هیات داوری خصوصی سازی می خواهم تحت تاثیر فشار هیچ مقامی قرا ر نگیرد و بر عدل و حق در مورد این واگذاری رای صادر کند.

روایت کامل رئیس کل دادگستری اردبیل از تخلفات قانونی در واگذاری کشت و صنعت مغان: اگر این واگذاری، غبن و خسارت فاحش به بیت المال نیست پس چیست؟

روایت معاون دیوان محاسبات از هشدارها نسبت به خصوصی سازی مساله دار کشت و صنعت مغان و فشار چند باره معاون اول رئیس جمهور برای خصوصی سازی این ثروت ملی

وضعیت کارخانه نئوپان خلخال روشن شود/ تخلفات تعاونی‌ها به هیچ وجه قابل قبول نیست

آیت الله رییسی در شورای اداری استان اردبیل گفت: در مورد شهرستان خلخال و کارخانه نئوپان از رییس سازمان بازرسی کل و رییس کل دادگستری استان اردبیل می‌خواهم وضعیت کارخانه را روشن کنند.

وی افزود: در مورد مسائل زمین خواری در اسالم چه در حوزه استان اردبیل باشد و چه در حوزه استان گیلان، تاکید می کنم مساله شهرک سازی باید بر اساس مجوز قانونی انجام شود.

رییس قوه قضاییه ادامه داد: راهکار پیشرفت امور رفع دغدغه‌های مردم و انسجام میان مسئولین است. انسجام بستری است که توسعه در همه زمینه‌ها را فراهم می‌کند.

آیت الله رییسی خاطرنشان کرد: تعاونی‌ها می‌توانند در پیشرفت اقتصادی و رفع مشکلات در بسیاری از حوزه ها نقش داشته باشند. تخلفات تعاونی‌ها به هیچ وجه قابل قبول نیست؛ حتما با تعاونی‌های متخلف باید برخورد شود و اگر قانون شکنی توسط ادارات و سازمان ها صورت بگیرد باید مضاعف برخورد شود.

وی بیان داشت: دستگاه‌های اداری و اجرایی در کشور در زمینه‌های ایجاد فساد باید حساس باشند. فساد و تخلف کمش هم در یک دستگاه باید زیاد به شمار بیاید. هیچ مدیری مدیریتش بدون نظارت تعریف نشده است و مدیر مستقیم اولین مسئولیت را در قبال کنترل و نظارت در دستگاه‌ها دارد و بازرسی ها و نظارت های درون سازمان باید قوی شود.

رییس قوه قضاییه تاکید کرد: مساله اصلاح ساختارهای فساد زا که موجب تولید پرونده می شوند ایجاب می کند سازمان ها و دستگاه های اداری در کشور روی هر زمینه فساد زا باید حساس باشند. بررسی وضعیت و نوع ارتباط سازمان های خدمت رسان به مردم باید مورد حساسیت دستگاه های مختلف باشد. در مورد تذکرها و تنبهات بخش های نظارتی باید توجه کنیم.

وی یادآور شد: در زمان واگذاری کشت و صنعت مغان قوه قضاییه، دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و دستگاه های نظارتی تذکرهایی را دادند و اگر به اخطارها در مورد قیمت گذاری، نوع واگذاری و شیوه واگذاری توجه می‌شد در ذهن مردم گره ایجاد نمی‌شد.

آیت الله رییسی گفت: گره بسیاری از کارها به دست مدیران با کفایت و با روحیه جهادی باز می شود و ماه های پایانی دولت می‌تواند ماه های طلایی در جهت به نتیجه رساندن کارهای ناقص و گره گشایی از کار مردم باشد.

رییس قوه قضاییه تاکید کرد: ماه‌های پایانی، دولت با عزمی راسخ و اراده‌ای پولادین می‌تواند ماه‌های طلایی در راستای گره‌گشایی از دغدغه‌های مردم و به انجام رساندن کارهای ناقص باشد.

وی ادامه داد: خدمت به مردم از بزرگترین افتخاراتی است که نصیب همه ما شده است و این سند افتخاری است که گره‌ای از مشکلات این مردم باز کنیم. کارها اگر در زمان خود انجام شود نوبت به دستگاه قضایی نمی‌رسد؛ همه مشکلات با دستگاه قضا قابل حل نیست. رفع موانع نیازمند همکاری‌هایی است؛ گاهی پرونده‌هایی که می‌بینیم از نوع مسائلی است که با همکاری مدیران دستگاه‌های مختلف قابل حل است.

آیت الله رییسی بیان داشت: سهم بسیار جدی با درصد بالا برای حل مشکلات در دست مدیران سازمان هاست. در همه موارد منتظر مرکز نشوید، خلاقیت، نوآوری و ابتکاراتی داشته باشید.

وی خاطرنشان کرد: خصوصی سازی هیچ ربطی به اصل 44 ندارد و اگر جایی را به بخش خصوصی واگذار کردیم نباید کارخانه را رها کنیم، تازه باید بخش خصوصی را توانمند کنیم. خصوصی سازی باید در کشور دنبال شود اما با شکل منضبط و حساب شده و خصوصی سازی قانون دارد و باید دقیق رعایت شود.

رییس قوه قضاییه بیان داشت: مشکل ما حجم زیاد قانون است که باید منقح شوند تا مجری دستش باز شود. قانون باید به قدری شفاف باشد که همه تکلیف خود را بدانند.

آیت الله رییسی یادآور شد: مدیریت فضای مجازی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است در صورتی که مدیریت شود و جلوی آفت های آن گرفته شود.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش عنوان کرد: از دبیرکل سازمان ملل انتظار داشتیم اجازه ندهد رئیس جمهور تروریست امریکا، سازمان ملل را با دفتر کار خودش و کاخ سفید اشتباه بگیرد و علیه حاج قاسم سلیمانی، قهرمان مبارزه با تروریسم، یاوه گویی کند، به وظایف قانونی خود عمل کنید.

آیت الله رئیسی

شش دستور رییس قوه قضائیه در اردبیل درخصوص شرکت کشت و صنعت مغان:

۱-فهرست کلیه اراضی، اموال و داراییهای شرکت احصا و گزارش کارشناسی آن ارائه شود.

۲-اموال و داراییهای شرکت، بطور شفاف، کارشناسی و ارزش گذاری شود.

۳- هیات داوری به دور از فشارها و با در نظر گرفتن مصالح ملی و بیت المال، درخصوص تایید یا ابطال قرارداد فعلی واگذاری براساس حق و عدل اظهارنظر نماید.

۴- قرارداد واگذاری، باید پیوست تخصصی کشاورزی و امنیتی داشته باشد.

۵- هیات مستشاری دیوان محاسبات مجلس شورای اسلامی، در اظهارنظر نهایی خود تسریع نماید.

۶- سازمان بازرسی کل کشور در تمامی مراحل نسبت به رعایت قانون، نظارت موشکافانه و دقیق داشته باشد.

هیات داوری در قضیه واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان تحت فشار هیچ مقام و مسئولی قرار نگیرد

یت الله رییسی در جلسه احیای حقوق عامه در حوزه خصوصی سازی شرکت کشت و صنعت مغان گفت: واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان برای مردم شهر مغان و استان اردبیل به یک دغدغه تبدیل شده است و رفع دغدغه مردم هدف ما است. من نمی‌توانم به یک استان سفر کنم و نسبت به دغدغه مردم آن استان بی تفاوت باشم.

وی افزود: هیچکسی در اهمیت اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و رفع تصدی گری از دولت تردیدی ندارد و همه معتقد به شان نظارتی دولت هستند، اما واگذاری شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی نباید به معنای رها کردن آن شرکت‌ها و بخش خصوصی مالک شرکت‌ها باشد بلکه باید در راستای توانمندسازی آن‌ها جهت رونق تولید تلاش صورت گیرد.

آیت الله رئیسی

رییس قوه قضاییه ادامه داد: کشت و صنعت مغان نگین کشاورزی کشور تلقی می‌شود و طبیعتا باید مورد توجه جدی مسئولان و مردم باشد.

آیت الله رییسی تصریح کرد: نکاتی که باید در زمان واگذاری کشت و صنعت مغان لحاظ می‌شد، مورد توجه قرار نگرفت و در زمان این واگذاری به اخطار‌های صادره از دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور و مسئولان قضایی و امنیتی و محلی توجه نشد.

وی تاکید کرد: باید در زمان این واگذاری، در مورد کشت استراتژیک در اراضی مغان و اشتغال زایی در این شرکت تضمینات لازم اخذ می‌شد.

رییس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: در واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان نسبت به موضوع کارشناسی، هیات واگذاری، نحوه مزایده و فرآیند واگذاری ابهامات و سئوالاتی وجود دارد که قابل بررسی است.

آیت الله رییسی افزود: نحوه واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان در هیات مستشاری دیوان محاسبات مطرح است و مجلس نیز تحقیق و تفحص از آن را دنبال می‌کند؛ سازمان بازرسی کل کشور نیز نظریات خود را در رابطه با این واگذاری ارائه می‌کند.

وی اظهار کرد: تصمیم گیری در رابطه با شرکت کشت و صنعت مغان و تعیین تکلیف واگذاری آن، باید با پیوست‌های امنیتی و اقتصادی و پیوست جهاد کشاورزی همراه باشد.

رییس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: در این فرآیند باید در خصوص داشته‌های شرکت، کارشناسی دقیق و شفاف صورت گیرد و ارزش گذاری‌های مرتبط با آن‌ها به صورت روشن انجام گیرد.

آیت الله رییسی بیان داشت: هیات داوری سازمان خصوصی سازی همچنان که از نامش بر می‌آید باید در قضیه واگذاری صورت گرفته در شرکت کشت و صنعت مغان با استناد به اسناد و ادله، داوری کند و تحت فشار هیچ مقام و مسئولی قرار نگیرد و در این فرآیند گزارش‌های سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات، وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه و مسئولین محلی را مورد استناد قرار دهد.

گفتنی است در این جلسه موضوع واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان از طریق بورس نیز مطرح شد که اگر در همان ابتدا این واگذاری از طریق بورس انجام می‌شد شاید مسائلی که الان پیش آمده به وقوع نمی‌پیوست.

بازدید سرزده آیت الله رئیسی از مجتمع قضایی شهید قدوسی اردبیل

آیت الله رئیسی در جریان سفر به استان اردبیل، به صورت سرزده از مجتمع قضایی شهید قدوسی اردبیل بازدید کرد.

رئیس قوه قضاییه در جریان این بازدید سرزده، از بخش های مختلف این مجتمع قضایی بازدید کرد و ضمن صحبت با کارمندان و قضات این مجموعه، در جریان مشکلات آنها قرار گرفت.

آیت الله رئیسی خطاب به کارکنان مجتمع قضایی شهید قدوسی گفت: کار را با همین جدیتی که دنبال می کنید ادامه دهید و مطمئن باشید که وقتی کار با جدیت همراه باشد، برکات الهی شامل آن می شود.

رئیس قوه قضاییه در جریان این بازدید با تعدادی از مراجعه کنندگان به مجتمع قضایی شهید قدوسی هم‌صحبت شد و ضمن شنیدن مسائل و مشکلات آنها، دستورات لازم را برای حل این مسائل صادر کرد.

آیت الله رئیسی

آیت الله رئیسی

قداست دستگاه قضا در گرو صدور آرا و احکام قضایی مبتنی بر شرع است

به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در ادامه سفر استانی خود به استان اردبیل در جمع مدیران، قضات و کارکنان بخش های مختلف قضایی استان از تلاش شبانه روزی آنها برای گره گشایی از کار مردم تقدیر کرد و اظهار داشت: خدمت گذاری به مردم و تلاش برای تأمین آسایش و امنیت آنها توفیقی بزرگ برای همه کارگزاران نظام است.

رئیس دستگاه قضا از مردم استان اردبیل به عنوان مردمی مخلص و غیور یا کرد و با اشاره به ایستادگی و رشادت های مردم این دیار در برابر مهاجمان روس و عثمانی تصریح کرد: تقدیم سه هزار و چهارصد شهید و هزاران ایثارگر در دوران دفاع مقدس سند افتخار مردم اربیل است که در طول تاریخ کارنامه درخشانی داشته اند.

آیت الله رییسی با بیان اینکه اعلام نواقص و کاستی‌ها باید به اصلاح آنها منجر شود، گفت: افرادیکه به دستگاه قضایی مراجعه می‌کنند، دردمند و دغدغه‌مند هستند و نباید بر رنج و نگرانی آنها افزوده شود. اگر به هردلیلی امکان پذیر نیست یا نباید نمیشود خواسته یک مراجعه کننده به عدلیه‌ اجرا شود، اگر منشاء یک تصمیم یا رأی به درستی تبیین شود که چرا حق با او نیست، حتماً این رفتار اثرگذار خواهد بود

آیت الله رئیسی

آیت الله رئیسی با اشاره به تقدس کار در نظام اسلامی تصریح کرد: هیچ جایگاه، زمان و مکان و شخصی قداست ندارد مگر آنکه در پرتو ارتباط با خدا و قدوس به قدسیت برسد و آنچه یک نظام قضایی را مقدس می کند، اجرای فرامین الهی و حق و عدالت است.

رئیس قوه قضاییه، رمز تقدس نظام جمهوری اسلامی و امور مرتبط با آن را اتصال به وحی ذکر کرد و گفت: ما معتقدیم که در رأس این نظام ولی فقیه جامع الشرایطی قرار دارد که متصل به قدوس است و در زمان غیبت امام عصر (عج)، در جایگاه نبی و امام می نشیند.

آیت الله رئیسی افزود: همه بخش های نظام باید به حرف خدا عمل کنند و دین و آموزه های دینی اجرا شود و در قانون اساسی هم تصریح شده که هیچ قانونی نباید در کشور بدون ارتباط با شرع تصویب شود و شورای نگهبان به عنوان نهاد ناظر، انطباق قوانین با شرع را تأیید می کند.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به تکلیف قوه قضاییه برای اجرای عدالت بر اساس موازین شرع، گفت: قوه قضاییه و رئیس دیوان عالی کشور مأموریت دارند که مراقب باشند هیچ رأیی خلاف شرع صادر نشود و اگر رأیی در هر کجا و در هر زمان خلاف شرع صادر شد، از درجه اعتبار ساقط است.

آیت الله رئیسی

آیتالله رئیسی از عوامل اجرایی به عنوان سومین رمز قدسیت بخشی به نظام یاد کرد و گفت: مجریان در نظام باید باید قدسی بیاندیشند و قدسی عمل کنند؛ در غیر این صورت چه نماینده، چه قاضی و چه مدیر یا کارمند قدسی عمل نکند، مانند کسی هستند که به بیان پیامبر اسلام به دلیل آنکه برای خدا کار نمی کنند، نمره قابل قبولی نخواهند داشت.

رئیس دستگاه قضا با تأکید بر این که قاضی در جایگاه ممتازی می نشیند که متعلق به انبیاء و اولیاء است، خطاب به قضات گفت: قاضی نباید به کار به عنوان یک شغل اداری صرف نگاه کند بلکه باید وحیانی بیاندیشد، وحیانی تصمیم بگیرد و وحیانی عمل کند و تصمیم گیری بر خلاف شرع و دستورات الهی با جایگاه خطیر قضاوت سازگاری ندارد.

آیت الله رئیسی از دفاع مقدس به عنوان نسخه و تابلوی روشن و نورانی پیش روی همکاران دستگاه قضا یاد کرد و گفت: روحیه جهادی و ایثارگرانه رزمندگان اسلام برای ما الگویی است که اگر می خواهیم بر مشکلات فائق آییم باید جهادی عمل کنیم و کمبودها و موانع نباید ما را از انجام مسئولیت بازدارد.

رئیس قوه قضاییه با اشاره آثار خیر گره کشایی از کار مظلوم در زندگی شخصی قضات و کارکنان دستگاه قضا، تصریح کرد: هر که در دستگاه قضایی خدمت می کند، باید خود را صاحبخانه بداند و نسبت به مشکلات درون سیستم حساس باشد و برای رفع آنها تلاش کند و اگر کسی را دیدید که مظلوم واقع شده اما دستش به جایی نمی رسد، او را مسئولانه در احقاق حق یاری دهید.

آیت الله رئیسی در ادامه سخنانش با تقدیر از اقدامات دادگستری استان اردبیل در حمایت از کارآفرینان و سرمایه گذاران و تلاش هایی که برای حل اختلافات و رسیدگی به پرونده های معوقه صورت گرفته، رفع نیازها و مشکلات همکاران دستگاه قضا را مورد تأکید قرار داد.

رئیس قوه قضاییه، اجرایی شدن طرح کاداستر و ثبت را برای کشور ضروری دانست و خاطر نشان کرد: تعیین حدود مالکیت و صدور سند رسمی که در قوانین و برنامه های توسعه و برنامه های سنواتی مورد تأکید قرار گرفته، کاهش دهنده دعاوی حقوقی است و باید با جدیت دنبال شود.

آیت الله رئیسی بر لزوم نظارت مستمر بر نظام اداری نیز تأکید کرد و گفت: نظارت برای تداوم اعتماد به مدیران و اجرای صحیح قانون و حسن جریان امور امری ضروری است که مدیران را در انجام بهتر مسئولیت هایشان و همچنین شناسایی و رفع موانع کار یاری می دهد و به معنای مچ گیری نیست.

رئیس قوه قضاییه بار دیگر بر لزوم احیای «پلیس قضایی» تأکید کرد و با اشاره به نقش این پلیس در حسن انجام مأموریت های دستگاه قضا، تأکید کرد: تشکیل پلیس قضایی برای قوه قضاییه یک ضرورت است اما اگر امکان احیای آن وجود ندارد، نیروی انتظامی با تربیت پلیس تخصصی در حوزه حقوقی و قضایی می تواند نیازهای قوه قضاییه در این حوزه را برطرف کند.

آیت الله رئیسی در پایان با تأکید بر همکاری و تعامل بخش های قضایی با نظام اجرایی در استان اردبیل تأکید کرد: امیدواریم با قلم توانای همکاران ما مردم در عمل احساس امنیت و عدالت کنند و قدسیت دستگاه قضایی به دلیل اتصال به نظام مقدس ولاییمتصل به جایگاه امامت است، همواره مد نظر همکارانمان باشد و اجازه ندهیم اعتبار این مجموعه قدسی خدشه ببیند.

دستور رییس دستگاه قضا برای بررسی مجدد پرونده ورشکستگی و تملک کارخانه نساجی سبلان توسط بانک

آیت الله سید ابراهیم رئیسی که صبح امروز در هفدمین سفر استانی خود همراه با هیأتی از مسئولان عالی قضایی به استان اردبیل سفر کرده است، به منظور پیگیری برنامه‌های دستگاه قضا در حمایت از بخش‌های تولیدی کشور دقایقی پیش به طور سرزده از کارخانه نساجی سبلان بازدید کرد.

رئیس قوه قضاییه در جریان این بازدید، پای حرف‌ها و درددل‌های مدیران و کارگران این کارخانه که به دلیل عدم پایبندی بانک به تعهداتش به حالت نیمه تعطیل درآمده نشست و در جریان مشکلات و نیاز‌های این واحد تولیدی برای بازگشت به چرخه تولید و افزایش بهره وری آن در سال «جهش تولید» قرار گرفت.

آیت الله رئیسی

آیت الله رئیسی با ابراز امیدواری نسبت به رونق گرفتن صنعت نساجی در کشور تأکید کرد: رکود کارخانه نساجی سبلان که ظرفیت اشتغالزایی برای ۶ هزار نفر را دارد، اما به دلیل مشکلات مربوط به بخش خصوصی و بانک بخشی از آن تعطیل شده، برای ما رنج آور است.

رئیس قوه قضاییه افزود: این که ببینیم مقام معظم رهبری همواره بر رونق تولید و جهش تولید تأکید دارند و جوانان ما هم آماده کار و تلاش هستند، اما زمینه کار برای آن‌ها فراهم نیست و بخشی از یک واحد تولیدی عظیم تولیدی که می‌تواند هزاران نفر را مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار کند، ۹ سال خاک می‌خورد، واقعاً انسان را غصه دار می‌کند.

آیت الله رئیسی با ابراز تأسف از گزارش مدیریت کارخانه نساجی سبلان که اعلام کرد این کارخانه در حال حاضر با ۶۰۰ نفر فعال است، متذکر شد: این که یک کارخانه بزرگ که می‌تواند صادرکننده پارچه باشد، فقط با ۱۰ درصد ظرفیت خود کار کند و هزاران چرخ خیاطی خاموش باشد، قابل پذیرش نیست.

آیت الله رئیسی

رئیس قوه قضاییه بر همین اساس به استاندار و رئیس دادگستری استان اردبیل تأکید کرد که مدیریت این کارخانه را در رفع موانع و مشکلاتش یاری دهند تا همه بخش‌های این واحد عظیم صنعتی با تمام ظرفیت به چرخه تولید بازگشته و در کوتاه‌ترین زمان ممکن با جذب نیروی کار مورد نیاز خود، رونق دوباره پیدا کند.

گفتنی است؛ در پی نیمه تعطیل شدن کارخانه نساجی سبلان اردبیل به دلیل عدم پایبندی بانک به تعهداتش پس از تملیک کارخانه و طرح شکایت مدیران و کارگران این مجموعه عظیم تولیدی و صنعتی به دستگاه قضا، دادگستری استان خواستار اعمال ماده ۴۷۷ و بررسی مجدد پرونده ورشکستگی و تملک کارخانه شد که مورد موافقت رئیس قوه قضاییه قرار گرفت.

تشریح اهداف هفدهمین سفر استانی رییس قوه قضاییه

آیت‌الله رییسی در بدو ورود به فرودگاه اردبیل، طی سخنانی ضمن عرض تسلیت ایام ماه صفر و گرامیداشت و تبریک چهلمین سالگرد دفاع مقدس به خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، مدافعان حریم و حرم و عموم مردم کشور، اظهار کرد: در این ایام یاد همه شهدای بزرگوار خصوصا سرداران شهید استان اردبیل را گرامی می‌دارم.

رییس قوه قضاییه استان اردبیل را استانی نام‌آور در دفاع ارزش‌ها، تشیع و انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: استان اردبیل دارای چهره‌هایی فرهیخته و نام‌آور در ایثار، شهادت، علم، جهاد و اجتهاد است.

آیت الله رئیسی

آیت‌الله رییسی با اشاره به حضور هیئت‌های کارشناسی برای بررسی مشکلات اداری، قضایی و نظارتی استان اردبیل، عنوان کرد: این هیئت‌های اعزامی وضعیت دادگستری‌ها و سازمان‌های تابعه قضایی در شهر‌های مختلف استان اردبیل را بررسی کردند و علاوه بر آن، سخنان و درخواست‌های مردم را شنیدند و نتیجه را به ما منعکس کردند.

رییس قوه قضاییه ضمن اشاره به این نکته که به دلیل وضعیت کرونایی، سفر به استان اردبیل در شرایطی محدود انجام می‌شود، گفت: ما متاسفانه در این سفر به دلیل شرایط کرونایی نمی‌توانیم دیدار‌های مردمی گسترده‌ای را که بعضا در سفر‌های قبلی داشتیم انجام دهیم همانگونه که با همکاران‌مان نمی‌توانیم مثل شرایط قبل از کرونا دیدار داشته باشیم و امیدواریم این عذر ما را هم مردم اردبیل و هم همکاران ما در این استان بپذیرند.

آیت‌الله رییسی همچنین نشست با قضات و کارکنان قضایی، مدیران ادارات و سازمان‌ها، نخبگان و کارآفرینان را از برنامه‌های سفر به استان اردبیل ذکر کرد و با ابراز امیدواری از اینکه این سفر منشا رفع برخی مشکلات استان باشد گفت: تا حدودی که می‌شود در جلسات همین استان نسبت به رفع مشکلات اقدام می‌کنیم و آن دسته از مشکلاتی را هم که در اینجا امکان مرتفع کردن آن‌ها نیست را در مرکز تا رسیدن به نتیجه دنبال می‌کنیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟