به گزارش رکنا، «اکبرخان» بازیگر، فیلمساز و کارگردان سرشناس هند در نامه ای به «سوبرامانیام جایشانکار» وزیر امور خارجه هند با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان و ایران، تاکید کرده که در این شرایط به دلیل تحریم‌های غیرعادلانه آمریکا، حتی ایران نمی‌تواند از منابع مالی خود در جهت تجارت مشروع استفاده کند و از این رو هند باید در جهت حمایت از ایران برای کاهش تحریم‌ها حرکت کند.

این کارگردان هندی در نامه خود ایران را کشوری بزرگ با سابقه تمدنی، تاریخ غنی و میراث فرهنگی از هفت هزار سال قبل از میلاد مسیح معرفی می‌کند که در کنار هند به عنوان یکی از قدرت‌های معاصر و بزرگترین دموکراسی، جهان، می‌توانند از طریق همکاری‌های چند جانبه اقتصادی آینده بزرگی را رقم بزنند.

اکبرخان با ابراز تاسف از کاهش مبادلات تجاری و اقتصادی ایران و هند ظرف سال‌های اخیر، عنوان می‌کند که این امیدواری وجود دارد که دو کشور ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری کار با یکدیگر را به دو برابر افزایش دهند.

وی معتقد است همکاری دو ملت بزرگ ایران و هند می‌تواند توازن را در جنوب آسیا در ارتباط با شرق و غرب این قاره برقرار کنند.

این کارگردان هندی با بیان اینکه تحریم‌های ناعادلانه آمریکا علیه ایران، بیشترین تحریم‌های اعمال شده علیه یک کشور در جهان است، خاطرنشان کرده است: این وضعیت کار ایران برای مبارزه علیه کرونا را سخت‌تر می‌کند و حتی ایران نمی‌تواند ازمنابع خود برای تجارت مشروع و حتی خرید دارو و تجهیزات پزشکی استفاده کند.

وی می‌افزاید: حتی کشورهایی که مخالف این تحریم‌ها هستند نیز مجبور به اعمال تحریم‌های غیرانسانی آمریکا شده‌اند.

اکبرخان در این نامه تاکید می‌کند که هند براساس اصول و آموزه‌های خود باید با بی عدالتی علیه انسان‌ها مقابله و برای برابری انسان‌ها تلاش کند و از این رو این کشور باید از ایران در این شرایط حمایت کرده تا در تحریم‌های غیرعادلانه علیه ایران تجدیدنظر شده و این تحریم‌ها کاهش یابد.

نامه کارگردان هندی

نامه کارگردان هندی

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟