به گزارش رکنا، «معصومه ابتکار»، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، در ارتباط با "رد صلاحیت برخی کاندیداهای خانم" به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: هزینه حضور زنان در عرصه های سیاسی در مقایسه با اقایان بیشتر است، در رقابت های سیاسی اتهام زنی و تخریب خانم ها، به جایگاه آنها بسیار صدمه می زند، تاریخ نشان داده این اتهامات ماندگار نیست و حقیقت همه چیز را آشکار می‌کند.

او در ادامه گفت: این گونه اتهام زنی به خانم های کاندیدا در مجلس یازدهم خلاف شرع و اخلاقیات است، با چه پشتوانه دینی، اعتقادی و فتوایی، به فرد مسلمانی که مسلمانیت او قطعی است، اتهام می زنند؟

ابتکار گفت: چگونه به فردی که همه زندگی اش وقف نظام و کشور بوده است، اتهام عدم الترام به اسلام و نظام می زنند، جانبازی که همه زندگی ‌اش بر روی ویلچر بوده، متهم به عدم التزام به دین شده است! اینها عوارض و عواقب خوبی ندارد. کسانی که به تاثیر معنوی خیلی از رفتارها اعتقاد دارند، بدانند این برخوردها اثرات خوبی ندارد.

معاون رییس جمهور تاکید کرد: همه متاسف می شوند از این که چنین مسایلی را ارتباط با افراد مومن می شنوند. در رد صلاحیت ها ادله خاصی مطرح نیست و بیشتر سلیقه است؛ یک نفر از شخصی خوشش نمی اید و می گوید، این فرد التزام ندارد.

او در ارتباط با قانون تابعیت فرزندان دارای مادر ایرانی که اجرا نمی شود، اینگونه گفت: این قانون نیاز به یک آیین نامه دارد و مورد پیگیری و مطالبه بوده و خیلی هم مهم است. اصرار داریم هرچه زودتر این ایین نامه پیگیری و اجرایی شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟