به گزارش رکنا، به نقل از ایرنا، آیت الله محمد محمدی گلپایگانی شامگاه شنبه در " همایش بزرگ مردم آمل به مناسبت حماسه ششم بهمن " افزود : شهادت قاسم سلیمانی و دیگر شهدای انقلاب که مظلومانه شهید شدند ، نشان از عجز و ناتوانی استکبار جهانی دارد که با تمام سلاح های خود نمی توانند در برابر سلاح ایمان ایستادگی کنند.

وی با بزدلانه توصیف کردن اقدام آمریکا در ترور سردار سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت ، گفت : آنها باید بدانند ملت ایران قاسم سلیمانی بسیاری دارد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری اظهار داشت : تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی توانست نه تنها منجر به اتحاد ملت در انزجار مقابل استکبار شود ، بلکه انقلاب اسلامی را نیز بیمه کرده است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در تاریخ کوتاه خود حماسه های بسیار و عظیمی همچون شهادت قاسم سلیمانی خلق کرد ، ادامه داد : حماسه ششم بهمن سال ۱۳۶۰ مردم آمل یکی از دیگر تاریخ سازی های مردم در تاریخ انقلاب اسلامی است.

محمدی گلپایگانی حماسه آمل را نیز در تقویت انقلاب اسلامی موثر دانست و گفت : مردم مازندران در همان ابتدای انقلاب حساب خود را پس داده و در صف نخست انقلاب وحمایت از امام و رهبری ایستادند.

وی با اظهار این که دشمنان از ابتدای انقلاب تا کنون به دنبال تفرقه اندازی میان ملت ایران بودند ، افزود : مردم مازندران همواره برای کشور الگوی وحدت بوده و هستند.

در سحرگاه ششم بهمن ماه سال ۶۰ عده ای منافق و مائوئیست از سمت جنگل در قسمت جنوب آمل قصد تصرف این شهر را داشتند که مردم آمل در کمتر از یک روز با مقاومت خود به این غائله پایان دادند.

در آن واقعه ۴۱ نفر شهید و بیش از دهها نفر مجروح شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟