به گزارش رکنا، «انوشیروان محسنی بندپی» در حاشیه بازدید از محل ثبت نام نامزد‌های انتخابات مجلس یازدهم از حوزه انتخابیه تهران با حضور در جمع خبرنگاران پیرامون منشاء بوی نامطبوع دیروز در تهران، اظهار کرد: بوی نامطبوعی که دیروز غروب در قسمتی از مناطق تهران شامل مناطق ۹ و ۱۰ و ۱۱ استشمام می‌شد، با وضع باد برطرف شد؛ همچنین اکنون شاخص آلودگی هوا زیر ۸۰ و در وضعیت قابل قبول است.

استاندار تهران با اشاره به روند ثبت نام نامزد‌ها گفت: تاکنون ۴۸۰ نفر از حوزه انتخابیه تهران برای نامزدی در انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۸۲ درصد مرد و ۱۸ درصد زن هستند. همچنین از اقلیت‌های دینی هم تاکنون ۶ نفر ثبت نام کرده اند.

وی تصریح کرد: این دوره انتخابات به سبب توطئه‌های بی‌شمار دشمنان و استکبار جهانی از حساسیت بالایی برخوردار است.

محسنی بند پی درخصوص برداشت‌هایی که از سخنان فرماندار قلعه حسن خان شده است، گفت: از سخنان فرماندار قلعه حسن خان سوء برداشت شده است و خود این فرد در این رابطه توضیحاتی را داده‌اند که اگر کسی وارد فرمانداری شد باید تمهیداتی شود که به صورت فیزیکی مانع وجود داشته باشد وگرنه در خود فرمانداری اسلحه‌ای وجود ندارد.

وی با اشاره به آشوب‌های هفته آخر آبان ماه گفت: همانطور که ریاست محترم قوه قضاییه اعلام کردند حتما درصدد هستیم که به بررسی و جبران خسارت افرادی بپردازیم که به واسطه اقدامات مخرب اغتشاش‌گران دچار خسارت شده‌اند.

استاندار تهران بیان داشت: در جریان اغتشاشات در استان تهران، ۲۹ جایگاه پمپ بنزین و بیش از ۱۴۰ شعبه بانک دچار خسارت شد. در برخی شهرستان‌های استان تهران نیز ساختمان‌های فرمانداری تا حدود ۱۵ درصد دچار خسارت شده اند. همچنین ۴۷ فروشگاه زنجیره‌ای در سطح استان نیز یا دچار آتش سوزی شده یا مورد غارت قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: ۲۰ پمپ بنزین در سطح استان تهران که در جریان اغتشاشات دچار آتش سوزی شد به مدار بازگشته و ۳ پمپ بنزین دیگر نیز امروز به مدار بازمی گردند و ۶ بمب بنزین خسارت دیده باقی مانده نیز ظرف ۱۰ روز آینده به مدار بازمی گردند.

محسنی بندپی افزود: در وهله اول در جریان اغتشاشات، دو هزار و ۲۱ نفر بازداشت شدند که خیلی از این افراد بلافاصله با یک بازجویی با دستور محاکم قضایی آزاد شدند. این افراد آزاد شده همانطور که ریاست محترم قوه قضاییه گفتند افرادی بودند که به صورت احساسی و بدون آگاهی در جریان اغتشاشات حضور داشتند. اما پرونده کسانی که برای مخدوش کردن امنیت مردم دستور گرفته بودند و از گذشته سابقه داشتند، در حال بررسی است.

وی افزود: ما در جریان این اغتشاشات در ملارد ۲ شهید دادیم و زخمی‌های نیروی انتظامی بیشتر از زخمی‌های اغتشاش‌گران بود. به هر ترتیب طبق دستور ریاست محترم قوه قضاییه پرونده اغتشاشگران به سرعت در حال رسیدگی است.

منبع: میزان/برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟