به گزارش رکنا، حضرت آیت‌اله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها به اهمیت مبارزات و اصول فکری شهید مدرس چه در دوران انقلاب مشروطه و چه پس از آن اشاره کرده‌اند.

رهبر انقلاب هیچ‌گاه سیاست را از دین جدا نداسته و از همه آحاد ملت و مسئولان کشور خواسته‌اند این موضوع پراهمیت را مد نظر قرار دهند. شهید مدرس در اوج دوران مبارزات انقلاب مشروطه همواره با بینشی عمیق از وضع آن زمان جامعه و آینده ایران، مردم را با سخنان حکیمانه خود راهنمایی کردند.

حضرت آیت‌اله خامنه‌ای در سال ۱۳۸۲ فرمودند: «این، مربوط به امروزِ ما نیست که بگوییم دین و سیاست یکى است، اما یک عده هم بگویند نه، خیلى هم یکى نیست! حرف امروز نیست؛ این حرف، صد و پنجاه سال ریشه دارد. پدر برجسته‌ترین زبدگان این کشور در راه مبارزه براى این فکر درآمد؛ هزاران جان پاک در این راه شهید شدند. ‌مدرس به آن عظمت سینه را براى این قضیه سپر کرد؛ اصلا #مشروطیت ایران براى همین پیش آمد، اگرچه بعد منحرفش کردند و آن را از دست مردم قاپیدند؛ بعد هم که امام بزرگوار آمد، از اول حرکتش را بر این اساس قرار داد و ملت ایران هم این را خواستند و مى‌خواهند.»برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

10953247_744

آیا این خبر مفید بود؟