به گزارش رکنا، سیاست های آشکار نقض حقوق بشری دونالد ترامپ باعث شد تا وکیل سرشناس ایرانی دکتر دکتر ایرانبومی داغدار بدنبال شکایت های قانونی مکرر و اعتراض های پی در پی در مجامع عمومی بین المللی و آلمان در برابر ناعدالتی و نقض قوانین حقوق بشری نسبت به ممنوعیت ورود ایرانیان به خاک ایالات متحده آمریکا با سردرگمی و چالش رو به رو سازد.

اشتفان زیگلر رئیس مجلس شهر فرانکفورت و دیگر اعضای این مجلس در جلسه علنی شهر فرانکفورت با ابراز احساسات و تشویق خود در هنگام ورود دکتر ایرانبومی به سالن مجلس از نقض حقوق بشری این وکیل ایرانی و آلمانی و ایرانیان حمایت و نسبت به سیاست های دوگانه و تبعیض آمیز مهاجرتی دونالد ترامپ اعتراض کردند.

در این جلسه رئیس مجلس و دیگر اعضای مجلس شهر فرانکفورت از صدر اعظم فدرال و وزیر امور خارجه آلمان درخواست حمایت و پیگیری نقض حقوق شهروندی این وکیل ایرانی در المان برای دیدار از مزار فرزندش در خاک آمریکا که چندی پیش با مخالفت

سرکنسولی ایالات متحده برای صدور ویزای سه روزه رو به رو بوده را خواستار شدند.

ماتیاس موند رئیس گروه پارلمان BFF در موضوع نقص حقوق دولتمردان آمریکا اعتراض و ابراز بیان کرده است که حقوق بشر،

حقوق برابر و فرصت های برابر باید برای همه شهروندان شهر فرانکفورت اعمال شود، صرف نظر از منشاء آنها یا بدون سابقه

مهاجرت مورد حمایت و تشویق قرار گیرند.

همچنین پیتر فلدمن شهردار ارشد شهر فرانکفورت در نامه ای در راستای حمایت حقوق بشری از این وکیل ایرانی و آلمانی دکتر دکتر ایرانبومی به طور رسمی خطاب به خانم پاتریشیا لاسینا، سرکنسول کنونی کنسولگری ایالات متحده در فرانکفورت برای دفاع از وی نوشت که به نقض حقوق شهروندی این پدر داغدار پایان دهند.

خانم سیلویا وبر وزیر آموزش و پرورش و نماینده شهردار شهر فرانکفورت در بیانه ای رسمی به دولت امریکا اعترض کرد.

همچنین موضوع این وکیل ایرانی مبارز برای دفاع از حق ایرانیان در سر تا سر دنیا مورد بحث و جدال کلیه احزاب در المان قرار گرفته است و تا امروز سفیر آمریکا فقط ابراز کرده است که وضعیت پرونده دکترایرانبومی همچنان در دست بررسی است و از

پاسخ قطعی و قانع کننده خودداری می کند که مورد انتقاد شهردار ارشد و وزیر آموزش و پرورش فرانکفورت شهر قرار گرفته است.

در این راستا جاستین الپرین نماینده ارشد وزارت خارجه آمریکا در یک جلسه عمومی در شهر فرانکفورت از این وکیل ایرانی

شخصا معذرت خواهی کرده است اما از کمک به این پدر داغدار ابراز ناامیدی کرده است.

شایان ذکر است ایالات متحده آمریکا از صدور ویزای سه روزه یک وکیل ایرانی در مراسم خاکسپاری پسر جوانش در واشنگتن امتناع ورزیده.

WhatsApp Image 2019-11-14 at 18.49.25(1)

با این وجود خبر در سراسر دنیا بشدت شوک برانگیز و غیرقابل درک و تصور بود. ممعانت سرکنسولی و دولتمردان آمریکا از دیدار یک پدر دردمند و داغدار برای آخرین وداع با پسر جوانش دنیا را بهت زده و نگران کرد.

این در حالی بود که دکتر شهرام ایرانبومی یک پدر دلسوخته و یک وکیل مبارز در سطح جهانی است که سال های متوالی حامی حمایت انسان های رنج کشیده و در راستای حقوق بشریت و انساندوستانه گام برداشته بود و به عنوان یک استاد برجسته و نامدار که هیچ رابطه سیاسی با کشور ایران نداشته است باید بدلیل رفتار نژادپرستانه و غیرانسانی برخی از دولتمردان آمریکا برای سالی های طولانی از آخرین دیدار ابدی فرزندش محروم شود.

او همانند دکتر مصدق برای نخستین بار دکتر ایرانبومی وکیل مبارز و مدافع حقوق ملت، برای احقاق حق خود و سایر ایرانیان به پا خواسته و از یکی از دولتمردان آمریکا در سازمان ملل شکایت کرده است.

فرزند ٢٠ ساله دکترایرانبومی وکیل ایرانی در ١٠ ژوئن در یک سانحه رانندگی در پایتخت واشتنگتن درگذشت. او در

دانشگاه آمریکا در حال تحصیل بود که این حادثه دلخراش برایش رخ داده است. وی چند روز قبل از درگذشتش در جلسه پارلمان

جوانان در بوندستاگ آلمان سخنران بود و یکی از جوانان فعال اجتماعی بشمار می آمد. اوهمچنین فرمانده تیپ آتش نشانی جوانان بود.

دکتر شهرام ایرانبومی که بیش از ۴٠ سال در آلمان اقامت دارد و سال های متوالی به عنوان وکیل و به عنوان مرد قاونمند شهر

فرانکفورت مشهور است به دویچه له ابراز نگرانی کرده است که چرا کنسولگری ایالات متحده از صدور ویزای سه روزه و پاسخ

نهایی امتناع می ورزد. زیرا که حق قانونی و حق حقوق بشری هر شهروند به عنوان مطالبه گر باید دلیل رد ویزا درخواستییش را بداند و سپس وی می تواند درخواست تجدیدنظر و اعتراض نسبت به رد ویزا را به کنسولی ارائه دهد و در نهایت کنسولی براساس

قوانین موجود در ایالات متحده آمریکا وظیفه دارد کتبا با اسناد به مدارک ارائه شده پاسخ قانع کننده ای را ارائه دهد.

این وکیل ایرانی نیز براساس ضوابط و قانوان درخواست تجدیدنظر و اعتراض خود را به سفارت آمریکا ارائه کرده است. اما

متأسفانه تاکنون پاسخی از کنسولی محترم سفارت آمریکا در فرانکفورت دریافت نکرده است.

دکتر شهرام ایرانبومی وکیل ایرانی و آلمانی در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما ویزای ١٠ ساله برای هر دو تجارت و مسافرت

اوقات فراغت را دریافت کرده بود. اما این ویزا پس از تصدی دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی ایالات متحده ابطال شده است.

در آغاز سال ٢٠١٧ ،دونالد ترامپ در یک اقدام نژادپرستانه و ناقض حقوق بشری، دستور ممنوعیت ورود کشورهای غالبا اسلامی از جمله عراق، ایران، یمن، لیبی، سومالی، سوریه و سودان به ایالات متحده آمریکا را صادر کرده است. این امر به عنوان

تهدیدهای تروریستی در این دستور ممنوعیت به شمار می آمد که این حکم ترامپ انتقادات گسترده ای را در سراسر دنیا دربر داشته

است.

پرونده ایرانبومی وکیل مبارز ایرانی نه تنها در آلمان، بلکه در ایران و سایر کشورها به نقض حقوقی و انسانی در وداع یک پدر داغدار با پسر جوانش را محکوم کرده اند.

این پدر داغدار و وکیل ایرانی و آلمانی با ریشه ایرانی، بعد از اینکه مراسم یادبود فرزندش بدون او در تابستان به خاک سپرده شده

است. اکنون درخواست دیدار از مزار پسرش را دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟