به گزارش رکنا، به نقل از اسپوتنیک، بنا بر اعلام ایران اینترنشنال، احمدرضا محمدی دوست‌دار، ۳۹ ساله و دارای تابعیت ایرانی و آمریکایی، و مجید قربانی، شهروند ایرانی ۶۰ ساله و مقیم کالیفرنیا، روز دوشنبه به «اتهامات ناشی از اقداماتشان در زمینه تحت نظر گرفتن و جمع‌آوری اطلاعات هویتی از شهروندان و اتباع آمریکایی» عضو سازمان مجاهدین خلق اعتراف کردند.

بر اساس اسناد دادگاه، قربانی به «یک فقره اتهام نقض تحریم‌های آمریکا» و محمدی دوست‌دار به «یک فقره اتهام توطئه و یک فقره اتهام انجام ماموریت اعلام‌نشده برای دولت ایران» اعتراف کردند.

قربانی در ماه اوت ۲۰۱۸ و محمدی دوست‌دار در ماه سپتامبر همان سال دستگیر شدند و هر دو در زمینه تلاش برای جمع‌آوری اطلاعات از اعضای سازمان مجاهدین خلق تفهیم اتهام شدند.

قرار است حکم محمدی دوست‌دار در تاریخ ۱۷ دسامبر سال جاری و حکم قربانی در ۱۵ ژانویه سال بعد صادر شود.

قربانی در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۲۰۱۷ در یکی از راه‌پیمایی‌های سازمان مجاهدین در شهر نیویورک حضور یافته و اقدام به عکاسی از افراد حاضر در تجمع کرده بود.

دوست‌دار در بازجویی‌ها اعتراف کرده که طی سه سفر به آمریکا با قربانی دیدار نموده و دستورالعمل‌های دولت جمهوری اسلامی ایران را به او ابلاغ کرده بود.

سازمان مجاهدین خلق ایران در ایران یک سازمان تروریستی شناخته شده که فعالیت آن ممنوع است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟