کیم جونگ اون در ۸ ژانویه سال ۱۹۸۲به دنیا آمد.نکته جالب درباره زندگی رهبر کره شمالی این است که وی در 3 سالگی رانندگی را آموخت.

والدین  رهبر کره ی شمالی کیم جونگ ایل و همسرش کو یونگ هی بودند. او یک برادر بزرگ تر به نام کیم جونگ چول و یک خواهر کوچک تر به نام کیم یو جونگ دارد. اگر چه تاریخ رسمی تولد کیم جونگ اون سال ۱۹۸۲ اعلام شده اما بسیاری از گزارش ها ادعا کرده اند که تاریخ تولد وی به دلایل سمبلیک تغییر داده شده مثلا به این دلیل که سال ۱۹۸۲ ۷۰اُمین سالگرد تولد کیم ایل سونگ و ۴۰اُمین سالگرد تولد کیم جونگ ایل عنوان می شود.

با این وجود در فهرستی که اخیراً وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا در مورد افراد تحریم شده منتشر کرده تاریخ تولد کیم جونگ اون ۸ ژانویه ۱۹۸۴ اعلام شده است.طبق نوشته های کتب درسی در کره شمالی کیم جونگ اون رانندگی را در 3 سالگی یاد گرفت.

در این دوره کره ی شمالی تحت حاکمیت کیم ایل سونگ بود که از وی با عنوان «رهبر بزرگ» یاد می شود. در حالی که کیم جونگ ایل وارث رهبری کره ی شمالی بود، رهبری کیم جونگ اون در آینده بسیار غیرمحتمل به نظر می رسید.

 تحصیل در سوییس

وی با اسم مستعار «پاک اون» و به عنوان فرزند یکی از کارمندان سفارت کره ی شمالی در سوییس به مدرسه ی بین المللی انگلیسی زبانی در شهر گوملیگن (Gümligen) نزدیک بِرن رفت. همکلاسی های کیم جونگ اون وی را پسری بسیار ساکت که بیشتر وقت خود را در خانه می گذراند توصیف کرده اند البته برخی نیز گفته اند که وی پسر شوخ طبعی بوده است.

مارکو ایمهوف، از همکلاسی های جونگ اون در این مدرسه می گوید: ” وی بسیار خنده دار بود و همیشه سوژه ی خوبی برای خندیدن به شمار می رفت”.

یکی دیگر از همکلاسی های او در این باره می گوید: “او حس شوخ طبعی جالبی داشت. حتی با دیگر دانش آموزان و حتی کسانی که از کشورهای دشمن کره شمالی آمده بودند نیز رابطه ی خوبی برقرار می کرد. بحث های سیاسی در مدرسه ی ما ممنوع بود… ما در مورد فوتبال بحث می کردیم و نه سیاست”.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟