رئیس کمیسیون شوراهای مجلس با اشاره به اقتدار ناجا در برقراری نظم و امنیت مردم و کاسبان در تجمعات اخیر، گفت: ۹ نفر در تجمع غیرقانونی اخیر بازار Store تهران و مقابل مجلس دستگیر شدند.

محمدجواد کولیوند در توضیح وضعیت تجمعات اخیر تهران و برخی از شهرستان‌ها و فرایند قانونی برگزاری تجمع، گفت: هفته گذشته تعدادی از کاسبان دراعتراض به وضعیت اقتصادی کنونی کشور اعتراض کردند اما در این میان گروهی از افراد غیرکاسب که دلسوز نظام و کشور هم نیستند و آموزش دیده‌های دشمنان ملت ایران هستند بر موج نگرانی مردم سوار شده و نسبت به تخریب اموال عمومی اقدام کردند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این افراد در مواجهه با برخورد نیروی انتظامی به داخل یک مغازه رفته و در آنجا پناه گرفتند، لذا نیروی انتظامی هم به خوبی وارد میدان و نسبت به دستگیری این گروه از افراد اقدام کرد بنابراین نباید نسبت به برخورد به جا و درست نیروی انتظامی انتقاد کرد.

وی با بیان اینکه 129 نفر در تجمع غیرقانونی اخیر کاسبان در بازار تهران و مقابل مجلس دستگیر شدند که از گروه معاندین بودند، افزود: نمایندگان و مردم بدانند که نیروی انتظامی باید در حوزه امنیت داخلی از هر وسیله‌ای استفاده کند، خوشبختانه در تجمعات اخیر هم ناجا اقتدار خود را حفظ و نظم و امنیت مردم و کاسبان را برقرار کرد. برخی از گروه‌های اغتشاش‌گر به کاسبان هم تعدی کرده و آنها را تهدید و مجبور به بستن مغازه‌هایشان کرده است.

تجمعات باید به سمت اخذ مجوز رود

کولیوند در ادامه یادآور شد: شورای شهر تهران یازده نقطه را با همکاری وزارت کشور در تهران برای برگزاری تجمعات مشخص کرده است، طرحی هم در مجلس ارایه شد که برای پختگی بیشتر به کارگروه رفته است، قطعا تجمعات باید به سمت اخذ مجوز رود، البته شاید برخی از تجمعات نیازی به اعلام نداشته باشد اما تجمعات با ابعاد سیاسی نیازمند مجوز است، این اجتماعات بادی در فضاهای مشخص هم برگزار شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: برگزاری تجمعات سیاسی در فضاهای مشخص برای برقراری امنیت تجمع‌کننده‌ها هم لازم است، متاسفانه تجمع اخیر در مقابل مجلس بدون مجوز برگزار شد که درون آنها را گروه‌های ضد انقلاب فرا گرفت که نه تنها کاسب نبودند بلکه از شهرهای دیگر به تهران آمده بودند. این موضوع را دستگیر شده‌ها اعلام کرده اند.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، گفت: در صورتی که درخواست برگزاری تجمعات سیاسی بالای 5 هزار یا 10 هزار نفر مطرح شود باید بعد از اخذ مجوز از وزارت کشور و کمیسیون ماده 10 احزاب نسبت به برگزاری تجمعات در فضاهای وسیع چون ورزشگاه‌ها یا پارک‌های مشخص اقدام شود.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید

برادرم با دیدن فیلم ناجور به من تجاوز کرد و باردار شدم/ دختر12 ساله در آشپزخانه زایمان کرد!

دستگیری خانم دکتری که بیماران را برده بی حیایی خود کرد! +عکس

راحله ایدز داشت به نوزاد بی پدرش شیر نداد و او را فروخت! + جزییات تکاندهنده

اجبار یا اعتراض؟ / بازاریان چرا مغازه های خود را بسته بودند؟ + فیلم

خودکشی یک زن سرشناس در جهان / مرد نظافتچی صحنه وحشتناکی دید + عکس

این مرد قوی هیکل معروف پول می گیرد تا در کنار سلبریتی ها باشد

دختر 7 ماهه داخل دیگ شیر افتاد و مُرد / در عجبشیر رخ داد

وحشتناکترین قاتل/ مرگ زن جوان بعد از قطع 4 دست و پایش + عکس

معلم مسن از شاگرد 13 ساله اش بچه دار شد+عکس

سلفی کثیف زن شوهردار با پسر 15 ساله همسایه + تصاویر

جنازه دختر 8 ساله در وضعیت ناجوری پیدا شد!

سر زده به دفترکارشوهرم رفتم وصدای زنانه داخل اتاق حالم را بد کرد!+جزئیات

معشوقه زنم وقتی سر زده وارد خانه شدم خودش را کشت

آیا این خبر مفید بود؟